אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי מוכנה להתחייב לדון בהסדר בתוך ארבעה חודשים צילום: Polaris Images

בלעדי לכלכליסט

אי.די.בי מוכנה להתחייב לדון בהסדר בתוך ארבעה חודשים

החברה הודיעה לנציגות כי היא מוכנה להתחייב לפתוח במגעים בסוף הרבעון הראשון, אם עוד יהיה צורך בכך. נציגי החברה באסיפת האג"ח אתמול: "פנייה לבית המשפט תגרום למחזיקי האג"ח להישאר עם 200 מיליון שקל שנמצאים בקופה ותו לא"

03.12.2012, 07:19 | גולן חזני

אי.די.בי מוכנה להתחייב לפתוח במגעים להסדר חוב עם מחזיקי האג"ח בסוף הרבעון הראשון של 2013, אם עדיין יהיה צורך בכך. ל"כלכליסט" נודע כי עמדה זו הוצגה בפני נציגות האג"ח במו"מ שמנהלת עמם החברה באמצעות עורכי הדין רם כספי ואברמי וול. הנציגות מאיימת לפנות מחרתיים לבית המשפט ולפתוח בהליכי פירוק נגד אי.די.בי. 

קראו עוד בכלכליסט

עוד מוכנה החברה להתחייב על הזרמה של 120 מיליון שקל מההשקעה העתידית של אדוארדו אלשטיין בגנדן, המחזיקה בשליטה באי.די.בי אחזקות, בהיקף של 75 מיליון דולר. בעל השליטה באי.די.בי נוחי דנקנר יצא אמש לארגנטינה, מלווה במנכ"ל הקבוצה חיים גבריאלי ובסמנכ"ל רועי מלצר, על מנת לקדם את המגעים מול אלשטיין.

מחזיקי האג"ח דרשו במו"מ הזרמה מיידית של 65 מיליון שקל, התחייבות ל־200 מיליון שקל נוספים והתחלה מיידית של מגעים להסדר חוב. הזרמת 120 מיליון השקלים תהיה כרוכה בדחיית מועד תשלום הריבית של 65 מיליון השקלים לאג"ח סדרה ד' מ־20 בדצמבר לסוף מרץ.

אתמול נכח גבריאלי עם שוני אלבק, אייל סולגניק ואברמי וול באסיפת מחזיקי האג"ח של החברה שדנה בהצעה להגיש לבית המשפט בקשה להליכי חדלות פירעון נגד החברה וצו מניעה לתשלום לסדרה ד'. את מחזיקי האג"ח ייצגו יוני שר מהראל ועו"ד נועם שרון ומירב אורן מחברת הנאמנות הרמטיק.

אי.די.בי הציעה לשלם למחזיקי סדרה ד' את התשלום הקרוב - 65 מיליון שקל, ולהעביר לנאמנות סכום נוסף של 21 מיליון שקל שהנו החלק היחסי של שאר הסדרות, כך שלא יטענו נגדה להעדפת נושים. לטענת הנציגות, כל תשלום מקופת החברה ייתפס ע"י הבנקים כעילה לדרוש את כל התשלום שלהם, וכך יקבלו חלק גדול יותר מחלקם היחסי בחוב. הנציגות מסרבת לאפשר לחברה או לבעלת השליטה בה לרכוש אג"ח בשוק, בטענה שהדבר יהווה תספורת.

לדברי אלבק, פעולה של המחזיקים נגד החברה עלולה לגרום להם להפסיד את 75 מיליון הדולרים של אלשטיין. "פנייה לבית המשפט תגרום למחזיקים להישאר עם 200 מיליון שקל שנמצאים בקופה ותו לא", אמר. בשלב השאלות הפתיעו מספר מחזיקי אג"ח פרטיים שדיברו בעד דנקנר ונגד הנציגות. לדברי אחד מהם, חיים ז'ק, "אם אני צריך לבחור ביושרה של מי להאמין, של המוסדיים בנציגות או של דנקנר, אני מאמין לדנקנר וסומך על היושרה שלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות