אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיל משיקה את "כיל חדשנות", חממה לפיתוח - ולא לאקזיטים צילום: סיון פרג'

כיל משיקה את "כיל חדשנות", חממה לפיתוח - ולא לאקזיטים

החממה החדשה תממן פרויקטים מחום המו"פ ועד הייצור ללא תמורה וללא מעורבות ממשלתית. לדברי יו"ר החממה, מטרת פעילותה אינה לבנות חברות לאקזיט - כי אם לפתח טכנולוגיות שתוכל כיל לשווק

03.12.2012, 13:15 | מאיר אורבך
כיל מקימה חממה טכנולוגית בשם כיל חדשנות להשקעה במיזמים בתחום החקלאות, הדשנים, המים, המזון והכימיקלים המיוחדים. החברה הקצתה סכום של 10 מיליון שקל לשנה הראשונה של פעילות החממה.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו מתכוונים עד 4 פרויקטים בשנה הראשונה אם יהיו יותר אנחנו לא שוללים. "הקצנו השקעה ראשונית של 10 מיליון שקלים אבל אם יהיה צורך להרחיב אותה לא תהיה כל בעיה", אמר ל"כלכליסט" אייל גינזברג, מנכ"ל מכון תמי אימי - יחידת המו"פ של החברה - ויו"ר החממה.

"אנחנו מתכוונים לבנות מנגנון תגמול עם היזמים השונים ולא לבנות חברות לאקזיט. המטרה שלנו היא לפתח טכנולוגיות שאותן אנחנו נאמץ ונמכור", אומר אייל גינזברג. "אם נראה שבסופו של תהליך אנחנו לא נמכור את הטכנולוגיה אנחנו נעביר אותה לידי היזם".

תמיכה וליווי לסטארט-אפים, ללא תמורה

כיל תעניק למיזמים השונים מימון משלב המחקר והפיתוח ועד שלב היישום, תשתית מו"פ ללא תמורה וליווי אסטרטגי ע"י היחידה העסקית הרלוונטית לפרויקט. כ-500 מדענים, חוקרים, מהנדסים, טכנאים, אנשי מעבדה ואחרים עובדים ביחידות המחקר והפיתוח של החברה בחיפה, בנגב, בהולנד, גרמניה, ארה"ב, דרום אמריקה ואסיה.

החממה הטכנולוגית תמומן במלואה ע"י כיל, ללא מעורבות ממשלתית ותנוהל על ידי מכון תמי אימי. המכון עצמו הוא מרכז המחקר והפיתוח הגדול בישראל בתחום הכימיה היישומית. בנוסף, המכון מבצע פרויקטים עבור חברות בתחומי הכימיה והתרופות ברחבי העולם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות