אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מג'נטה מדיקל גייסה 4 מיליון דולר מפיטנגו 6 צילום: בלומברג

מג'נטה מדיקל גייסה 4 מיליון דולר מפיטנגו 6

החברה, שהוקמה רק באוקטובר האחרון על ידי מייסדי ונטור, מפתחת טכנולוגיות רפואיות חדשות להתמודדות עם אי ספיקת לב - במטרה לפתח כלים לאבחון וטיפול אצל חולים שונים

03.12.2012, 14:45 | מאיר אורבך

מג'נטה מדיקל הודיעה היום (ב') על השלמת גיוס של 4 מיליון דולר מהקרן השישית של פיטנגו. ד"ר דודי ישראלי, שותף בקרן, יצטרף לדירקטוריון החברה.

קראו עוד בכלכליסט

מג'נטה נוסדה באוקטובר השנה ע"י פרופ' אהוד שוומנטל ויוסי תובל במטרה לפתח גישה טיפולית חדשה לטיפול באי-ספיקת לב. הקרדיולוג פרופ' שוומנטל ויוסי תובל, מהנדס מכונות בהכשרתו, היו מהמייסדים של ונטור טכנולוגיות.

זו האחרונה היתה חברת פורטפוליו של פיטנגו, שנרכשה ע"י ענקית המכשור הרפואי מדטרוניק תמורת 325 מיליון דולר ב-2009, חמש שנים לאחר הקמתה. ב-2012 סגרה מדטרוניק את הפעילות שלה בישראל ופיטרה את כל עובדיה.

מיליוני חולים בארה"ב

בארה"ב ישנם כ-5.7 מיליון חולים באי ספיקת לב, ומדי שנה מאובחנים כ-670,000 מקרים חדשים. לדברי פרופ' אהוד שוומנטל, מייסד ומנכ"ל החברה: "מג'נטה הוקמה מתוך ההכרה שניתן לטפל באי ספיקת לב באמצעות מכשיר רפואי - שדרך פעולתו מכבדת את מורכבות המחלה ואת ההבדלים הגדולים בדרכי ביטויה בחולים שונים".

פיטנגו מנהלת יותר מ-1.5 מיליארד דולר שהושקעו ביותר ממאה וחמישים חברות הייטק. בין האקזיטים של הקרן בתחום מדעי החיים ניתן לציין את סופרדיימנשן ב-2012 בכ-300 מיליון דולר.

בארה"ב כבר קיימת חברה שנושאת את השם "מג'נטה מדיקל", שפועלת בתחומי ייצור ממברנות וטכנולוגיית טיפול בפצעים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות