אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האייפון 5 יימכר בישראל החל מה-14 בדצמבר

האייפון 5 יימכר בישראל החל מה-14 בדצמבר

אפל הודיעה רשמית באתרה שהסמארטפון האחרון שלה יגיע ל-50 מדינות נוספות, ביניהן ישראל. עדיין לא ידוע באיזה מחיר יימכר בארץ, אולם יש להניח שיהיה זול בעשרות ואף מאות שקלים ממחירו הנוכחי בשוק, כ-4,800 שקל

03.12.2012, 17:08 | עומר כביר

האייפון 5 יגיע לישראל בייבוא רשמי ב-14 בדצמבר - כך כתבה אפל בהודעה לעיתונות שפרסמה בשעות אחר הצהריים באתרה. מדובר בגל ההשקה הרחב ביותר של האייפון החדש ונכללות בו יותר מ-50 מדינות, שחלקן יקבלו את המכשיר ב-7 בדצמבר ואחרות - ביחד עם ישראל או ב-21 בחודש.

קראו עוד בכלכליסט

המכשיר יימכר אצל שלוש מפעילות הסלולר הוותיקות - פלאפון, סלקום ואורנג' - וכן אצל המפעילה החדשה הוט מובייל. בשלב זה, לא מורשות החברות למסור את המחיר שבו יימכר הסמארטפון בישראל. נכון להיום, ניתן לרכוש את המכשיר מיבואנים עצמאיים, דוגמת חנות iStore, במחיר התחלתי של כ-4,800 שקל. ככל הנראה שהמחיר אצל הספקיות יהיה נמוך בכמה עשרות ואף מאות שקלים.

מכשיר האייפון 5, צילום: אוראל כהן מכשיר האייפון 5 | צילום: אוראל כהן מכשיר האייפון 5, צילום: אוראל כהן

האם יהיו די מכשירים עבור ישראל?

בדומה להשקות דגמי האייפון הקודמים, הביקושים למכשיר בארה"ב ובאירופה היו גבוהים והמכשירים אזלו בתוך זמן קצר מההשקה. הביקוש הגבוה עתיד להשפיע משמעותית על היצע המכשירים בישראל - וכמה גורמים נוספים יחמירו את הבעיה:

ראשית, במקביל לישראל משיקה אפל את המכשיר בעשרות מדינות נוספות, מה שייצור ביקושים גבוהים למכשיר בכל העולם. שנית, ההשקה מתבצעת בעיצומה של נפתחת עונת הקניות לחגים בארה"ב ובאירופה מה שעתיד להגביר את הביקוש לאייפון אף יותר.

מבחינת המפעילות הוותיקות מדובר בהשקה חשובה במיוחד שיכולה לשפר את מצבן בכל הנוגע למכירות מכשירים. בשנה האחרונה הן סבלו מירידה משמעותית בהכנסותיהן, על רקע כניסת חברות הסלולר החדשות ונדידה של לקוחות לרכישת מכשירי קצה מגורמי צד ג'. 

גורם בשוק הסלולר, בעל ידע מהימן בנושא (אשר ביקש להישאר בעילום שם, משום שאפל לא מאשרת לפרסם את פרטי ההשקה), מסר ל"כלכליסט" כי מפעילות הסלולר סבורות שהביקוש למכשיר אמנם יהיה גדול - אך אינן מתכננות השקות ליליות חגיגיות ומתוקשרות כפי שביצעו בעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות