אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוכנית יחימוביץ' לכלכלה הוגנת: "הורדת נטל המס ממעמד הביניים" צילום: תומי הרפז

תוכנית יחימוביץ' לכלכלה הוגנת: "הורדת נטל המס ממעמד הביניים"

יו"ר מפלגת העבודה הציגה את תוכניתה הכלכלית של המפלגה הכוללת בין השאר: שכר הוגן עבור עבודה קשה, הורדת מחירי הדיור והמזון והעלאת המיסוי על העשירים

03.12.2012, 21:27 | כלכליסט

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' הציגה הערב (ב') את תוכנית המפלגה ל"כלכלה הוגנת". לדבריה, הדבר יגדיל את הנטו למשפחה באמצעות החזרת שירותי הבסיס של מדינה והורדת נטל המס ממעמד הביניים.

"אני מאמינה שכל אזרחי ישראל צריכים ליהנות מעוצמתה הכלכלית של המדינה, ולא רק קומץ בני מזל", אמר יחימוביץ' בכנס באשדוד. "אני מאמינה בסוציאל דמוקרטיה, שמשמעותה כלכלה הוגנת וחברה צודקת, ואיזון חכם בין שוק חופשי משגשג, פורח ויזמי, ובין ממשלה האחראית לאזרחיה ומחלקת את משאבי המדינה באחריות ובתבונה.

"אחרי עשור שבו שלטה תפיסתו הכלכלית של נתניהו, תפיסה שהרחיבה באופן מביש ומסוכן את הפערים בין עוני לעושר בישראל ושחקה קשות את מעמד הביניים, והתנכרה לחובות המדינה הנאורה כלפי אזרחיה – הגיע הזמן לשינוי.

אני מציעה תוכנית כלכלית ובה חמש אבני בנין עיקריות המפרטות את הצעדים הנדרשים לכך שישראל תחזור להיות מדינה שיש בה כלכלה הוגנת וחברה צודקת", אמר יו"ר מפלגת העבודה.

ואלה מרכיבי התוכנית:

• החזרת שירותי הבסיס – שימוש בכספי המסים להגדלת ההוצאה האזרחית ולהענקת חינוך איכותי חינם, שרותי בריאות זולים וטובים יותר ותחבורה ציבורית אמינה יותר, שיורידו את רמת ההוצאות של משפחה ויגדילו את הכנסתה נטו.

• שכר הוגן עבור עבודה קשה – צמצום דרמטי של תופעת עובדי הקבלן, תגבור אכיפת חוקי עבודה, צמצום פערי שכר והעלאת שכר מינימום. רגולציה אפקטיבית על שוק ההון והגברת אחריות המדינה על הבטחת החיסכון הפנסיוני של הציבור.

• הורדת מחירי הדיור והמזון – הורדת מחירי הדיור על ידי בנייה ושיווק של אלפי יחידות דיור חדשות לשוק, והורדת מחירי המזון באמצעות פיקוח על המחירים ומע"מ מופחת.

• תחרות הוגנת – מאבק בריכוזיות, עידוד התעשייה היצרנית (הייטק ולואוטק), השקעה נמרצת בעסקים קטנים ובינוניים.

• מיסוי הוגן – העלאת המיסוי על העשירים ביותר ועל האלפיון העליון של החברות הרווחיות, הפחתת המיסים העקיפים והלא-צודקים (מע"מ מופחת על מוצרי יסוד), העלאת התמלוגים והמיסוי על אוצרות הטבע של המדינה, שימוש ברווחים מהפקת מחצבי המדינה לטובת כלל האזרחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
ההתנפלות על התוכנית מאורגנת היטב
ע"י יריבים פוליטיים וכל אלו שנהנים מהסדר הקיים(והם מעטים אך בעלי עוצמה רבה). למי שטרם הבין: כלכלה ריכוזית היא אסון, הכסף לא מחלחל מטה מבעלי ההון שצמחו פה עקב המדיניות הנוכחית אל כלל הציבור והמגמה היא פירוק של כל שירותי הממשלה לאזרח כחלק מהאידיאולוגיה. נהנים להרוויח פחות ולשלם יותר ביחס למדינות מתקדמות? האם לצעירים יש עתיד במדינה הזו? ניתן לשנות את המצב אם שלי תזכה לאמונכם על אפם וחמתם של כל אלו שעושקים אתכם.
מולי , ת"א  |  08.12.12
25.
תוכנית מצויינת, אולי די כבר עם התגובות האוטומטיות שביבי לימד אותכם להשתמש? כנסו להסבר..
ישבו במשך כחצי שנה, וכתבו בעזרת מומחים (כן יש גם כלכלנים שחושבים שביבי טועה, די הרבה אפילו) תוכנית מפורטת! לא סיסמאות בחירות כמו שביבי רגיל לעשות ולא לקיים. גם אני הייתי סקפטי, קראתי את כל (כן הכל) התוכנית המפורטת בת 65 העמודים (מי שרוצה ליהיות רציני ולא לשלוף תשובות שיקרא בעצמו - http://www.shelly.org.il/sites/default/files/files/plan2013.pdf). תוכנית מפורטת ומצויינת! כן יש דברים שאולי יהיו קשים לישום ואולי לא ייושמו לעולם. אבל חלק גדול מהתוכנית, ובמיוחד שינוי סדרי העדיפויות, הוא ראוי וישים. רק צריך להוריד את המנטרה מהראש - זה שיהיו פה יותר טייקונים עשירים לא יגיע אלינו.
ראש פתוח , מרכז  |  04.12.12
לכל התגובות