אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היורו עלה ב0.7% על רקע הגינויים באירופה לבנייה ב-E1 צילום: בלומברג

היורו עלה ב0.7% על רקע הגינויים באירופה לבנייה ב-E1

שערו היציג של היורו 4.99 שקלים. הדולר טיפס ב-0.2% ל-3.81 שקלים; ATRADE: הפרנק השוויצרי נחלש מול המטבעות המרכזיים כחלק מהמלחמה שמנהל הבנק מול המטבע, המסרב להיחלש"

04.12.2012, 15:42 | שי סלינס

השקל נחלש היום (ג') מול המטבעות המובילים בעולם. הדולר עלה ב-0.2% ל-3.81 שקלים, בעוד שהיורו טיפס ב-0.7% אל 4.99 שקלים.

אתמול החלה מתקפה אירופית מתואמת נגד ממשלת נתניהו: שבדיה, בריטניה וצרפת זימנו  את שגרירי ישראל לשיחות במחאה על החלטת ממשלת ישראל לבנות בהתנחלויות ולקדם את הבנייה בשטח E1. "אנו מגנים את החלטת ממשלת ישראל לבנות 3,000 יחידות דיור חדשות ולהפשיר בנייה בשטח E1. זה מאיים על קיומו של פתרון של שתי מדינות", נמסר בהודעת משרד החוץ הבריטי.

 

משה שלום, ראש מחלקת המחקר ב- FXCM ישראל: "לא השתנה הרבה, בחזית המטבעות, מאז סיום השבוע שעבר. ריבוי המפגשים בין מנהיגי אירופה מעוררים את התקווה שיימצא בקרוב הפתרון לבעיה היוונית המחודשת. סין מראה סימני ייצור טובים מהצפוי, אבל בגלל שהם נוטים לשיפור בסקטור הממשלתי, ולא הפרטי, מספרים אלו מתקבלים דווקא לא כל כך טוב בשוקי אסיה. וכך אנו מגיעים להתחיל את השבוע ביציבות ביורו, ובסטרלינג, שתי המטבעות המשפיעים הכי הרבה על המסחר בדולר".

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

כלכלני ATRADE התייחסו למסחר בשוק המט"ח ואמרו כי "אם רמת ה-3.8 שקלים תישבר היום מטה, הצמד דולר שקל עשוי להמשיך את מסעו מטה לכיוון התחתית האחרונה, אשר נקבעה ב-3.787 שקלים. היעד הבא שלנו ניצב באזור 3.75 שקלים".

בהתיחס לשוק המטבעות העולמי כתבו כלכלני ATRADE כי "הפרנק השוויצרי ממשיך לרכז עניין אצל הסוחרים. המטבע צולל מול מרבית המטבעות על רקע השמועות בעניין האפשרות לכך שהבנק המרכזי של שוויץ יוריד את הריבית מתחת ל-0% (ריבית שלילית) כחלק מהמלחמה שמנהל הבנק מול הפרנק השוויצרי, המסרב להיחלש".

מיכה גולדברג, מנהל מחלקת המחקר של אקסלנס, הציג תחזית לשווקים לפיה לשוק המניות המקומי יש פוטנציאל לרשום אפסייד של 15%–20% על השוק בחו"ל כאשר מדד ת"א־25 יגיע ל־1,400 נקודות ב־2013. לקראת השנה הקרובה גולדברג ממליץ לתת משקל יתר בתיק בעיקר למניות הגז, הכימיקלים, יצרניות המזון ובנקים - ישראמקו, כיל, אסם, מזרחי טפחות והפועלים), ומשקל חסר למניות משוק התקשורת וחברות האחזקה - סלקום ופרטנר ואי.די.בי.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות