אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איזי כהן בונה את הכוורת החדשה של כלל - מגייס שלושה בכירים ממגדל צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

איזי כהן בונה את הכוורת החדשה של כלל - מגייס שלושה בכירים ממגדל

מנכ"ל כלל נפרד מהמשנה למנכ"ל הוותיק רמי דיין לטובת יוני קופרמן, בעבר מנכ"ל סוכנות תמורה של כלל שעזב על רקע מחלוקות עם דיין. בנוסף, אבי רוזנבאום וזיו ריקלין מצטרפים לקופרמן ועוברים לכלל ביטוח

04.12.2012, 12:21 | רחלי בינדמן

איזי כהן מתחיל לבצע ניקוי אורוות בכלל, יום לאחר שנכנס לתפקידו הרשמי כמנכ"ל כלל ביטוח במקומו של שי טלמון. הבכיר הראשון שכהן נפרד ממנו בכלל הוא המשנה למנכ"ל הוותיק רמי דיין. את דיין יחליף יוני קופרמן, היום מנכ"ל סוכנות הביטוח הגדולה בישראל מבטח סיימון שבבעלות מגדל.

קראו עוד בכלכליסט

המינוי של קופרמן כמחליפו של דיין אירוני במידה מסויימת, שכן קופרמן שימש עד לפני כשנתיים מנכ"ל סוכנות הביטוח תמורה שבבעלות כלל ועזב את הסוכנות על רקע מחלוקת עם דיין שהיה ממונה עליו. בין המועמדים להחליף את קופרמן הוא גיא עולמי, שעזב באחרונה את סוכנות תמורה, אף הוא על רקע מחלוקות עם דיין.

על פי ההערכות, כהן מתחיל בסבב מינויים חדש בכלל תוך שהוא צפוי להביא את אנשיו מהימים שבהם ניהל את חברת הביטוח מגדל. כך למשל, קיימות הערכות בשוק כי כהן צפוי להציע לחברו הקרוב, שמעון קלמן, בעבר משנה למנכ"ל מגדל וסמנכ"ל הכספים שלה והיום משנה בכיר למנכ"ל חברת הביטוח הפניקס, להיות מספר 2 בכלל ביטוח.

אבי רוזנבאום, צילום: עמית שעל אבי רוזנבאום | צילום: עמית שעל אבי רוזנבאום, צילום: עמית שעל

שני בכירים נוספים בסוכנות הביטוח מבטח סיימון של מגדל עוברים אף הם לכלל ביטוח יחד עם מנכ"ל הסוכנות יוני קופרמן. ל"כלכליסט" נודע כי אבי רוזנבאום וזיו ריקלין מסוכנות הביטוח עוברים לכלל ביטוח. השניים צפויים להתברג אף הם בתפקידים בכירים בכלל. בתקופה האחרונה התמודדה עם מבטח סיימון עם עזיבה של מספר לקוחות גדולים על רקע חוסר הוודאות של שינוי השליטה מחברת הביטוח ג'נרלי ומעבר לידיים של שלמה אליהו. עוד נודע, כי לצד רוזנבאום, קופרמן וריקלין עוברים ממבטח לכלל גם צ'יקו זכריה ועילית כספי

ועד הפעולה מתעורר

עוד דיווחה היום מגדל על הפסקת כהונתו של אמיר שלח כמשנה למנכ"ל החברה. על פי ההערכות, שלח צפוי אף לסיים את תפקידו ולפרוש ממגדל בקרוב.

בתוך כך נודע כי במסגרת השינויים שמוביל איזי כהן, יהיה שינוי בסמכויות של חטיבת החיסכון ארוך הטווח של כלל שנוהלה עד כה על ידי דיין. במסגרת סמכויותיו שלט דיין למעשה בכל המרחבים של כלל והיה אחראי גם לתפעול וגם להסכמים עם הסוכנים. כעת מבקש כהן להוריד מהעוצמה של התפקיד אליו ימונה קופרמן ולרכז יותר כוח בידי מנהלי המרחבים. בתוך כך מתברר כי ועד הפעולה של כלל כבר נערך לשינויים שמתכנן המנכ"ל הטרי ומתחיל לעורר מהומות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
נערי האוצר הולכים הביתה
הגיע הזמן שנער האוצר, רמי דיין, ילך הביתה ואיזי ישקם את ההריסות שהותיר אחריו דיין חסר הנסיון והכריזמה. אלמלא פקיד הבנק, טלמון שגם בעברו היה מנערי האוצר, ספק רב אם דיין היה מחליף את דני קהל, איש ביטוח מהזן הנדיר שמעטים כמותו בענף הביטוח. טלמון מבין בגרפים ובכלכלת מקרו-מיקרו, כמו דיין, אולם אין לו מושג ירוק על עולם הביטוח ועולמו של סוכן הביטוח. שניהם ביחד דרדרו את כלל לשפל שלא היה כדוגמתו בכלל בכל שנותיה. המחשבה כי שוק ההון והפוליסות המשתתפות ברווחים יחפו על כישלונם בתחום הביטוח החזיקה מים בדיוק דקה וחצי ועם קריסת הבורסות בעולם התגלו נערי האוצר במלוא ערוותם. טוב שאיזי כהן, איש ביטוח מנוסה ואיש של סוכנים ועובדים מגיע לכלל על מנת לתקן את ההריסות ששני אלה יצרו בחמש שנים האחרונות. אגב, אלכס קפלון הולך הביתה כי הוא אדם כוחני שאיזי זרק ממגדל בעבר וזה היה ברור שהוא הראשון ללכת. מעניין איך הוא מרגיש לאחר שבעצמו פיטר עשרות אנשים טובים ומוכשרים בכלל, רק בגלל שלא הסכימו להיות יס מנים שלו.
עובד כלל לשעבר  |  08.12.12
לכל התגובות