אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"במידה ובבילון תבטל את ההנפקה - המניה תצנח בחדות בבורסה בישראל"

"במידה ובבילון תבטל את ההנפקה - המניה תצנח בחדות בבורסה בישראל"

כך לפי בני דקל, אנליסט בנק אגוד בתגובה לדחיית ההנפקה של החברה בוול סטריט ולאחר שאיבדה כ-10% מערכה מתחילת השבוע

04.12.2012, 13:24 | שי סלינס

"אם הנהלת בבילוןתחליט בסופו של דבר לא לבצע את ההפקה של החברה בוול סטריט המניה עשויה לרשום ירידות חדות בבורסה", כך אומר בני דקל, אנליסט בנק אגוד על מניית החברה שבשליטת נעם לניר שהודיעה לפני כשבוע כי היא דוחה את הנפקה החברה לתחילת השנה הבאה.

קראו עוד בכלכליסט

דקל התייחס לחשש העומד בפני החברה כתוצאה מההנפקה המתקרבת ואמר כי "בטווח הקצר נכנסים שיקולי מסחר בדמות החשש כי השוק האמריקאי אינו מוכן לתת שווי גבוה יותר מהשווי הסחיר בישראל. אחת הבעיות שעומדת בפני החברה להשיג שווי גבוה היא שמדובר בהנפקה משנית ולא בהנפקה ראשונית. לא חשוב באיזה שווי החברה תונפק בנאסד"ק, כל עוד השוק האמריקאי יידע לתת לחברה בסופו של דבר את השווי הראוי לה".

בשבוע האחרון איבדה מניית בבילון כ-10% מערכה, בעוד שבחודש האחרון רשמה החברה תשואה שלילית של 17%.

"עד כה המלצנו על מניית בבילון בקניה כיוון שאנו בוחנים את החברה דרך משקפיים של שווי בלבד. להערכתנו, החברה תציג ביצועי יתר גם בדו"ח הבא בהתאם לתחזיתנו. אין לנו סיבה 'לקחת צעד אחורה' בהערכת השווי הכלכלי שאנו מעניקים לחברה והדיווח האחרון בדבר ליקויים שנמצאו על ידי גוגל אינו מהווה אינדיקציה כי ההסכם עם גוגל נופל. בראייתנו, זה חלק מיחסי הגומלין של כל הסכם בין ספק ולקוח וזה נראה כמהלך עסקים רגיל", אמר דקל.

"עם זאת", סיכם דקל, "בשלב זה ועד שיתבהרו הפרטים לגבי ההנפקה אנו ממליצים לנקוט במשנה זהירות ולהחזיק את המניה במשקל שוק".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות