אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע תשווק בארץ תרופה לטיפול בסרטן השד צילום: בלומברג

טבע תשווק בארץ תרופה לטיפול בסרטן השד

השיווק תלוי בהשלמת הניסויים הקלינים של התרופה NeuVax שיתקיימו בישראל. מניית גלנה מזנקת בוול סטריט ב-15%

04.12.2012, 15:42 | שי סלינס

ענקית הגנריקה הישראלית, טבע, חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם חברת גלנה (GALENE), לפיו תפיץ בישראל את התרופה NeuVax לטיפול בסרטן השד. עם זאת, השיווק תלוי בהשלמת הניסויים הקלינים (שלב 3) של התרופה NeuVax שיתקיימו בישראל.

במסגרת ההסכם נקבע כי טבע, תדאג להשיג את האישורים הרגולטורים בישראל ותישא בעלויות המימון של התרופה. כמו כן טבע תשלם תמלוגים לגלנה בתמורה לאישור השיווק של התרופה. גלנה סרבה לחשוף את היקף העסקה.

קראו עוד בכלכליסט

מגלנה נמסר כי "ההסכם עם טבע מהווה את החלק הראשון באסטרטגיה הגלובלית שלנו. טבע היא חברת תרופות מהמובילה בעולם ואנחנו שמחים על השיתוף פעולה שהוסכם".

כתוצאה מההסכם מזנקת מניית גלנה בנאסד"ק ביותר מ-15%. 

בסוף השבוע האחרון הציגה טבע את תחזיותיה להכנסות ורווח הנקי ב-2013. טבע מצפה לסיים את השנה הבאה עם הכנסות בטווח של 19.5-20.5 מיליארד דולר. זאת לעומת ממוצע תחזיות האנליסטים המסקרים את המניה שציפו להכנסות שנתיות בהיקף של 20.8 מיליארד דולר. את עיקר ההכנסות צפויה לתרום פעילות הגנריקה של החברה, שצפויות על פי תחזיותיה של טבע, להניב 10.3-10.7 מיליארד דולר. החברה בניהולו של ג'רמי לוין מעריכה כי הכנסותיה מפעילות תרופות המקור יסתכמו בשנת העסקים הבאה ב-7.6-8 מיליארד דולר. את עיקר התרומה צפוי להניב הקופקסון – תרופת הדגל שפיתחה טבע לטיפול בטרשת נפוצה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות