אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תל אביב ננעלה בעליות; בנק דיסקונט עלה ב-2.4% צילום: תומי הרפז

תל אביב ננעלה בעליות; בנק דיסקונט עלה ב-2.4%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.4%. מניית בסט פיול של נעם לניר צללה ב-83% לאחר שאתמול זינקה ב-192%. אג"ח יפנאוטו זינקה ב-5.7% לאחר ששמעון ברזילי רכש את החברה מידיו של גד זאבי; מחזור המסחר - 761 מיליון שקל

05.12.2012, 16:33 | שי סלינס

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ד') בעליות בהמשך למגמה החיובית בבורסות אירופה ובחוזים העתידיים בוול סטריט. מחזור המסחר הסתכם ב-761 מיליון שקל.

מניות במרכז

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביטוח ביומד תקשורת נפט וגז 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות סיפק תחזית לשוק הישראלי בשנה הבאה. "אנחנו לא חושבים שארה"ב תיפול מהצוק הפיסקאלי או שאירופה תגרר למשבר פיננסי חריף בשנה הבאה. אנחנו הולכים לירידת מדרגה נוספת בצמיחה. הצמיחה תעמוד על 2.8%. זה לא 2.8% ריאלי אלא עם תרומה של 0.5% של הגז. אלמלא הגז אנחנו נמצאים ברמת צמיחה הרבה יותר נמוכה של 2.25% שגוררת איתה עלייה בשיעור האבטלה שתגיע ל-7.5%. כמו כן, פנינו לקראת ירידת מדרגה בהתחלות הבנייה, ולכן תהיה תרומה שלילית מהמגזר הזה", אמר גוזלן.

בחודש נובמבר רשמה הממשלה גירעון תקציבי של כ-3 מיליארד שקל. מתחילת השנה מסתכם כבר הגירעון המצטבר בכ-25.9 מיליארד שקל. זאת לעומת גירעון של כ-18.3 מיליארד שקל שתוכנן במקור לשנת התקציב כולה. כך עולה מנתונים שמפרסם היום אגף החשב הכללי באוצר. ב-12 החודשים האחרונים הסתכם הגירעון ב-4.2% תוצר - הרבה מעל היעד שנקבע. מתחילת השנה הגירעון מגיע לכ-3%. יעד הגירעון המעודכן (מחודש ינואר השנה) הוא 3.4%, וההערכות הן שבסוף השנה הוא יהיה מעט גדול יותר.

המשקיעים הזרים ממשיכים לצאת משוק מלווה קצר המועד (מק"מ) שמנפיק בנק ישראל לתקופות של שנה, ובמקביל הם משקיעים חלק מכספי המימושים ברכישת אגרות חוב ממשלתיות לתקופות ארוכות יותר. מנתונים שמפרסמת היום החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר כי בחודש אוקטובר השקיעו המשקיעים הזרים סכום נטו (עודף השקעות חדשות על פדיונות) של כ- 470 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות, ומימשו כ- 170 מיליון דולר במק"מ.

 

שוק האג"ח

שמעון ברזילי רכש את יפנאוטו, יבואנית סובארו בישראל, מידיו של גד זאבי, כך עולה מהודעת החברה היום לבורסה. על כוונת ברזילי דווח אתמול לראשונה ב"כלכליסט". ברזילי, זכיין יפנאוטו בירושלים, שימש ביוני 2010 למשך שלושה חודשים כמנכ"ל יפנאוטו לפני כניסתו של המנכ"ל המכהן אורן חסון. ברזילי וקבוצת המשקיעים שהוא מייצג, מציעים לבעלי האג"ח של החברה להגיע להסכמות עקרוניות לגבי הסדר החוב ולממן אותו. כתוצאה מהדיווח איגרת החוב של יפנאוטו בעלת מח"מ של מתחת לשנה עלתה ב-5.7% לתשואה של 49%.

המשביר 365 שבשליטת רמי שביט, לא עומדת באמות המידה הפיננסיות מול מחזיקי האג"ח. שווי החוב של מועדון 365 למחזיקי האג"ח מסתכם נכון להיום ב-72.2 מיליון שקל. איגרת החוב מסדרה ב', הנסחרת בתשואה לפדיון של 34% הגיבה בירידה של 5.4% במהלך המסחר היום בבורסה.

מניות במרכז

אלביט מערכות הודיעה היום כי חתמה על חוזה של התעשייה האווירית לפיו תספק מצלמה חלל שתותקן בלוויין הצילום OPTSAT 3000 בהיקף של 40 מיליון דולר (150 מיליון שקל).

מניית בנק דיסקונט נסחרה על רקע הדיווחים כי בכוונת החברה למכור את דיסקונט ניו יורק. עם זאת, בדיסקונט הכחישו את הדיווח ואמרו כי "אין בכוונתנו למכור את דיסקונט ניו ניו יורק".

מג'יק, ספקית גלובלית של פלטפורמות תוכנה לצרכי פיתוח יישומי מובייל, יישומי ענן, ואינטגרציית תוכנה בארגונים, הודיעה היום כי הצטרפה לתוכנית השותפים הארגוניים של סמסונג (Samsung Enterprise Alliance Program) בדרגת 'שותפת כסף'. התוכנית משמשת כסביבת אקו-סיסטם עבור בתי תוכנה וחברות אינטגרציה מובילות,המספקים פתרונות ייחודיים בעלי ערך מוסף לפתרונות שמציעה סמסונג בתחום המובייל העסקי.

"אם הנהלת בבילוןתחליט בסופו של דבר לא לבצע את ההפקה של החברה בוול סטריט המניה עשויה לרשום ירידות חדות בבורסה", כך אומר בני דקל, אנליסט בנק אגוד על מניית החברה שבשליטת נעם לניר שהודיעה לפני כשבוע כי היא דוחה את הנפקה החברה לתחילת השנה הבאה. דקל התייחס לחשש העומד בפני החברה כתוצאה מההנפקה המתקרבת ואמר כי "בטווח הקצר נכנסים שיקולי מסחר בדמות החשש כי השוק האמריקאי אינו מוכן לתת שווי גבוה יותר מהשווי הסחיר בישראל.

מנכ"ל בנק מזרחי-טפחות, אלי יונס, התייחס בנאומו בפני סטודנטים להשקת הבנקאי הדיגיטלי של בנק לאומי לפני יומיים ואמר כי "מי שמפתח את הערוצים הדיגיטליים כאלטרנטיבה לשירות בנקאי אישי בניגוד לטובת לקוחותיו". יונס הוסיף כי ההתפתחות הטכנולוגית בעולם הבנקאות בהחלט חשובה, בעוד שלב ליבו של השירות הבנקאי היה ונשאר בנקאי, בשר ודם, המכיר אישית את הלקוח על צרכיו והעדפותיו, ומסייע לו באופן פעיל ויזום בניהול פעילותו הפיננסית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות