אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנס של 75 אלף שקל לעדן טבע מרקט: הטעתה צרכנים צילום: מיכאל קרמר

קנס של 75 אלף שקל לעדן טבע מרקט: הטעתה צרכנים

הרשת והתמ"ת חתמו על הסדר טיעון לאחר שצרכן האשים אותה בהצגת הנחות מטעות: "אשליה של מבצע"

05.12.2012, 13:13 | הדר קנה

מתברר שלא משתלם להטעות צרכנים. אחרי שתחילת השבוע נקנסה רשת טיב טעם ב-48 אלף שקל, כעת הגיעה תורה של רשת השיווק עדן טבע מרקט. בית משפט השלום בחיפה הטיל על הרשת קנס כספי בסך 75 אלף שקל בגין הטעיית צרכנים.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף השית השופט ערן קוטון התחייבות בסך 50 אלף שקל להימנע מביצוע העבירות שבהן הורשעה הרשת במשך שלוש שנים. המנכ"ל חויב לחתום על התחייבות אישית על סך 15 אלף שקל ומנהל הסניף שבו נעברו העבירות נקנס בסכום של 5,000 שקל.

עדן טבע מרקט והתמ"ת הגיעו להסדר טיעון בעניין, שאושר על ידי השופט. את התמ"ת ייצגה עו"ד רחל בורנשטיין.

חקירת התמ"ת החלה בעקבות תלונת צרכן על חשד להטעיית צרכנים בסניף עדן טבע מרקט חוצות המפרץ, שהוגשה במאי 2011. הרשת הואשמה כי הציגה בשלטי חוצות מבצעים והנחות של 25% מהמחיר הקודם של מוצרי ויטמינים, בעוד הרשת לא מכרה אותם קודם לכן ועל כן לא היה מדובר בהנחה בפועל. על פי כתב האישום מדובר "באשליה של מבצע והטעייה".

עוד נטען בכתב האישום כי מוצרים אחרים נמכרו במבצע, אך אחוזי ההנחה כפי שהוצגו בפני הצרכן חושבו ממחירי המחירונים, ולא מהסכומים שבהם נמכרו המוצרים. במסגרת מבצעים אלה אמנם קיבל הצרכן הנחות, אך באחוזים נמוכים יותר מכפי שהוצג.

עדן טבע מרקט. הנחות מטעות, צילום: מיכאל קרמר עדן טבע מרקט. הנחות מטעות | צילום: מיכאל קרמר עדן טבע מרקט. הנחות מטעות, צילום: מיכאל קרמר

החברה ומנהליה הורשעו בעבירות של הטעיית הצרכן ובאי הודעת פרטים במבצע המהווה מכירה מיוחדת בניגוד לחוק הגנת הצרכן.

השופט כתב בהחלטתו כי החליט לאמץ את הסדר הטיעון בין הצדדים "בהתחשב בנסיבות כולן - חומרת העבירות, הצורך בהדברתן, נטילת האחריות על ידי הנאשמים, תיקון המצב בהתחלת החקירה ויתר נסיבות העניין".

מרשת עדן טבע מרקט נמסר: "היתה טעות אנוש של מנהל הסניף בסימון מוצר אחד מתוך 16 אלף מוצרים המשווקים ברשת. הרשת הודתה בטעות והנושא טופל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות