אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כינה בשידור בטלוויזיה אוכל של מסעדה "זוועה" ונתבע ב-70 אלף שקל

כינה בשידור בטלוויזיה אוכל של מסעדה "זוועה" ונתבע ב-70 אלף שקל

בעל רשת המסעדות טוען כי הפרשן הכלכלי ד"ר אלכס קומן פגע בשמו הטוב ובשם הרשת שלו במהלך הופעה בתוכנית "לילה כלכלי" בערוץ 10

05.12.2012, 16:39 | יצחק דנון

ד"ר אלכס קומן, מרצה בכיר בפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל אביב ובמכללה האקדמית ת"א, פרשן כלכלי בין היתר בתוכנית "לילה כלכלי" בערוץ 10, נתבע לפצות בסכום של 70 שקל על הוצאת לשון הרע על שכינה את האוכל במסעדת "השווארמה הצמחונית" "זוועה".

התובע הוא יאיר בלחסן מבאר שבע, בעל רשת המסעדות החדשה "השווארמה הצמחונית" טוען כי במהלך שידורה של התוכנית "ליל כלכלי" ביולי השנה ולאחר שידורה של כתבה העוסקת ברשת המסעדות שלו, הטיח בו ד"ר קומן עלבונות, קשר אותו לשימוש בסמים רק בהתבסס על מראהו, וטען כי המאכלים שהכין הם "זוועה" והכל בטון מזלזל ומעליב.

לדברי בלחסן, המעיד על עצמו כיזם נטול עבר פלילי, בתום האייטם שעסק בפתיחת הסניף הראשון של מסעדותיו, בשכונה ד' בבאר שבע, פנה המראיין שרון גל אל ד"ר קומן באומרו כי הלה "כבר צוחק 3 דקות". קומן, נאמר בתביעה, התגולל על מנת השווארמה הצמחונית שהחזיקה בידה הכתבת שסיקרה את המנות במסעדה, וציין כאמור כי המנה היא "זוועה" וכי התובע "צריך לקחת שווארמה ולהוסיף לזה מריחואנה, ואז אתה תראה בראש שלו זה נראה כמו שווארמה".

לדברי בלחסן, הכינוי "זוועה" אינו מבוסס על דבר מאחר וקומן לא ביקר במסעדה ולא טעם את המנה, ועל כן ביטוי זה מהווה הוצאת לשון הרע. חמור מכך, טוען בלחסן, ההקשר שנעשה בינו לבין עולם הסמים והטענה כי עליו להוסיף מריחואנה לאוכל, מביא למחשבה קלישאתית שבה כל אדם המאמין כי יש לאכול אוכל טבעוני או צמחוני בוודאי אם יש לו שיער ארוך, כדוגמתו, ובפרט בשילוב עם מיקומו בשכונה ד' בבאר שבע, הוא בהכרח צורך סמים.

לטענת התובע, כך הפך אייטם חיובי בתוכנית שפירגן לו ולעסק החדש שהקים, למוקד של מפח נפש. ואכן, כבר ביום המחרת ולאחר מכן במשך מספר שבועות, לקוחות שהגיעו למסעדה רמזו לכך שבמקום יש סמים כפי שנובע מהשידור בטלוויזיה והוא קיבל הערות בסגנון זה מאנשים שונים ברחוב.

התובע מבקש מבית המשפט לחייב את ד"ר קומן לפצותו ללא הוכחת נזק בפיצוי הקבוע בחוק לשון הרע בסך 70 אלף שקל.

התביעה הוגשה לבימ"ש השלום בראשל"צ בהליך של סדר דין מהיר.

בתגובה מסר ד"ר קומן כי מדובר בהבעת דעתו הפרטית על השוארמה הצמחונית ממנה הוא לא מתלהב במיוחד, וכי הוא אמר בתוכנית את דעתו. ד"ר קומן הדגיש כי דבריו נאמרו במסגרת הזכות לחופש דיבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
מהכרות עם דר קומן (דעתי הפרטית בלבד, במסגרת חופש הביטוי...)
מהכרותי עם קומן (למדתי אצלו לפני שנים רבות בטכניון), אין להתיחס ברצינות רבה מדי לדעותיו, שכן יש לו הומור משובח. לעומת זאת, טענת הדיבה נראת לי מוצדקת, ועל מנת לאזן את אלו שטענו שלא נפגעה המסעדה ואולי ההפך, אוסיף שאנח כנראה לא אבקר במסעדה הזאת בחיים, ועל אחת כמה וכמה לאחר הביקורת של אלקס קומן. נראה לי שהוא יוכל להתמודד עם תשלום של 70 אלף, או לפרסם התנצלות גורפת בטלוויזיה שבה יסביר שזוהי היתה דעתו הפרטית וחשב שגם בטלוויזיה יש "חופש דיבור אקדמי" כמו באקדמיה
דן , חיפה  |  05.12.12
לכל התגובות