אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופס, טעות: הפועלים הרסו את הטירה העתיקה במקום לנקות את חצר האחוזה

אופס, טעות: הפועלים הרסו את הטירה העתיקה במקום לנקות את חצר האחוזה

הטירה הצרפתית שנבנתה במאה ה-18 נהרסה עד היסוד; הבעלים, איש עסקים רוסי, הביע את תדהמתו, אבל תושבי העיירה פשוט לא מאמינים לו

08.12.2012, 10:20 | סוכנויות הידיעות

בולדוזר הרס טירה עתיקה מהמאה ה-18 בעיירת איברק בבורדו שבצרפת. סוכנות הידיעות איי. פי מדווחת כי הפועלים לא הבינו את ההוראות שניתנו להם ובמקום לנקות את חצר האחוזה הרסו את הטירה שבמרכזה. "כרם זנוח, כמה עצים עתיקים וגל אבנים", כך מתארים כלי תקשורת בצרפת את מה שנותן מאחוזת בלביו המפוארת.

קראו עוד בכלכליסט

האחוזה שנמכרה לפני מספר שנים לאיש עסקים רוסי דמיטרי סטרוסקין הייתה בתהליך של שיפוצים. רשויות העיירה העניקו לבעל השליטה החדש היתר מיוחד להרוס כמה מבנים ישנים בשטחה, אך לא ציפו כי כל הטירה תיהרס.

טירת בלוויו לפני שהפכה לגל אבנים טירת בלוויו לפני שהפכה לגל אבנים טירת בלוויו לפני שהפכה לגל אבנים

בראיון לכלי תקשורת בצרפת הביע סטרוסקין את תדהמתו ואמר כי הוא מבין את ההלם שהיכה בחברה הצרפתי. הוא סיפר שהיה מחוץ לעיר וכאשר חזר מצא ערימת אבנים. "הבית היה עבורי אוצר מקומי", אמר והכחיש בתוקף כל טענה שהריסת המבנה נעשתה בכוונת תחילה ובהוראתו.

"הבעלים היה מאד מופתע וטוען כי הוא הקורבן הראשון", אמר ראש העיירה, קלוד קרטה. אבל תושבי העיירה לא מאמינים לו וזועמים על הרס הנכס ההיסטורי שלהם. "זה לא קרה במקרה. בולדוזר לא יכול להרוס לבד את המבנה. לרוסים יש כסף והם עושים כל מה שעולה על רוחם. הם לא מעריכים את המורשת התרבותית שלנו", אמר תושב מקומי בשם פרנסואה בואה.

ראש העיירה פסק בינתיים  כי על סטרוסקין להתחיל בעבודות שיקום ולהקים את שאטו בלביו בצורתו המקורית מאפס. תושבים מקומיים כבר הודיעו כי מוכנים לסייע בכל הפרטים: להזכיר לו מה הייתה צורתן של חלונות הטירה, כיצד נראו החדרים בפנים ואפילו היכן היה ממוקם האח המרכזי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות