אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועלים יממן את בניית מתחם השוק הסיטונאי ב־1.4 מיליארד שקל

הפועלים יממן את בניית מתחם השוק הסיטונאי ב־1.4 מיליארד שקל

הבנק ילווה את הסכום לרבוע כחול וגינדי השקעות לצורך בניית השלב הראשון של הפרויקט וצפוי לצרף למימון בנקים נוספים. בעבר הלווה הפועלים 730 מיליון שקל לרכישת המתחם

09.12.2012, 08:10 | גולן חזני

לאחר שלפני כשנה הלווה בנק הפועלים לרבוע כחול נדל"ן ולגינדי השקעות 730 מיליון שקל לצורך רכישת מתחם השוק הסיטונאי בתל אביב, מעניק להן הבנק כעת הלוואה של 1.4 מיליארד שקל לצורך בניית שלב א' של הפרויקט.

ל"כלכליסט" נודע כי הבנק יוביל את המימון לבניית 718 יחידות דיור ומרכז מסחרי בשטח 33 אלף מ"ר. הבנק מחפש גורמים נוספים שילוו אותו, כאשר לפחות בנק אחד צפוי להצטרף אליו.

קראו עוד בכלכליסט

רבוע כחול וגינדי השקעות רכשו את מתחם השוק בסוף 2011 תמורת 950 מיליון שקל מתנובה, עיריית תל אביב, עו"ד שרגא בירן וסוחרים שפעלו במתחם. העסקה הושלמה עם מתן ההלוואה שהעניק הפועלים לרכישת הקרקע, שניתנה לתקופה של 18 חודשים בריבית של פריים פלוס 2%. על פי הערכות, ההלוואה אמורה להיפרע בקרוב מתשלום המקדמות של הדיירים בפרויקט.

הדמיה של מתחם השוק הסיטונאי בתל אביב הדמיה של מתחם השוק הסיטונאי בתל אביב הדמיה של מתחם השוק הסיטונאי בתל אביב

לצורך הבטחת הפירעון, העמידו רבוע כחול וגינדי שעבוד על זכויותיהן בקרקע לטובת הפועלים. השתיים הסכימו למנגנון שבמסגרתו אי־עמידה בהסכם עם כל אחת מהן תהווה עילה להפרת הסכם ההלוואה עם האחרת. נראה כי תנאים אלה הוגדרו גם להלוואה החדשה.

בדו"חות הרבעון השלישי ציינה רבוע כחול כי עד כה נמכרו בפרויקט 607 דירות ב־1.5 מיליארד שקל. היקף המקדמות שהתקבלו עבור הדירות עמד על 532 מיליון שקל. כיום מתבצעות במתחם עבודות חפירה ודיפון. הצפי לסיום עבודות הבנייה הוא שנת 2015.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
זהו אכן רחוב מסחרי
בחלק החיצוני של הרחוב, זהו אכן רחוב מסחרי ויהיו בו חנויות ומסחר בניגוד להיום שאין שם כלום.כנראה שגם הקניון יימשוך תנועה לאיזור. מסכים שהפארק הוא לא חלק מהרחוב וייצטרכו לעלות למעלה, אולי ע"י מדרגות נעות... אני מאמין שבפארק יהיו הרבה מתושבי הפרוייקט, אבל גם שכנים מהאיזור יגיעו, ולא חושב שהאיזור יהיה מת. בעיקר שמסביב יש פרוייקטים נחמדים נוספים וכל האיזור יתעורר לחיים...(מדרחוב בגבעון, פארק ומתחם שרונה, קרוב לארבעה עם כל המסעדות... בקיצור הרחוב לא יהיה מת.
רוכש  |  09.12.12
לכל התגובות