אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרוטרום אישרה בונוס של עד 2.5 מיליון דולר למנכ"ל אורי יהודאי צילום: רונן מחלב

פרוטרום אישרה בונוס של עד 2.5 מיליון דולר למנכ"ל אורי יהודאי

זאת רגע לפני כניסתו לתוקף של תיקון 20 לחוק החברות. תיקון שכר הבכירים דורש אישור המענקים כל שנה בנפרד להסכם השכר

09.12.2012, 09:10 | ענת ציפקין

שישה ימים לפני כניסתו לתוקף של תיקון 20 לחוק החברות, מיהר גם דירקטוריון פרוטרום לאשר לנשיא ומנכ"ל החברה, אורי יהודאי, את הנוסחה שלפיה יקבל מהחברה מענק שנתי לפי כללי החוק הקודמים.

פרוטרום, שמייצרת תמציות למוצרי מזון, דיווחה ביום שישי האחרון כי יום קודם לכן עיגן הדירקטוריון שלה בהחלטה את המענק השנתי שלו יזכה יהודאי כחלק מתנאי העסקתו. בכך מנע הדירקטוריון מעצמו את הצורך להביא מדי שנה את המענקים של יהודאי לאישור אסיפת בעלי המניות כפי שדורש תיקון שכר הבכירים, שייכנס לתוקפו ביום רביעי הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

יהודאי, שמכהן כמנכ"ל מ־1996, זכה ב־2011 לשכר ברוטו ותנאים סוציאליים נלווים בעלות כוללת של 964 אלף דולר (3.7 מיליון שקל), או 80 אלף דולר בחודש. כמו כן זכה המנכ"ל למענק במזומן של 877 אלף דולר ולאופציות בשווי של 278 אלף דולר, כך שבסך הכל עמדה עלות שכרו על 2.1 מיליון דולר (8.1 מיליון שקל). ה־EBITDA (הרווח לפני פחת והפחתות חשבונאיות אחרות) של החברה עמד ב־2011 על 82.3 מיליון דולר.

כעת יזכה יהודאי מדי שנה למענק שיורכב ממזומן ומאופציות ושייקבע לפי EBITDA בניכוי אירועים חד־פעמיים, שתציג החברה מדי שנה. רכיב המזומן קובע כי עד ל־EBITDA של 50 מיליון דולר בשנה לא יזכה יהודאי לבונוס, ומעל רווח זה הוא יזכה למענק בשיעור של 1.1%–1.3% (לפי מדרגות) מה־EBITDA. גם האופציות יוענקו על EBITDA שנתי של יותר מ־50 מיליון דולר ויהיו 0.25%–0.29% (לפי מדרגות) מה־EBITDA. עם זאת, ההסכם קובע גם מענק שנתי מקסימלי של 2.5 מיליון דולר (9.5 מיליון שקל) במזומן ובאופציות יחדיו.

לדברי ועדת התגמול והדירקטוריון, מומחיותו של יהודאי והיכרותו עם החברה והשווקים הרלבנטיים תורמות רבות להצלחתה. כן אמרו כי קביעת נוסחה מראש לחישוב המענק השנתי היא נכונה וראויה.

 

אורי יהודאי, פרוטרום, צילום: עמית שעל אורי יהודאי, פרוטרום | צילום: עמית שעל אורי יהודאי, פרוטרום, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אורי יהודאי מנכל מעולה
אני קורא את התגובות ונדהם. אני משקיע בפרוטרום הרבה שנים, ומשוכנע שאורי יהודאי מצעיד שנים רבות את פרוטרום להיות חברה גלובלית מובילה. אורי הביא למשקיעים ערך עצום וצרות העין של אנשים מדהימה .מי מכם יודע לנהל חברה גלובלית, לעשות רכישות, להגדיל רווח בצורה עיקבית ועוד? הלוואי ואורי ימשיך להצעיד את החברה ולבנות חברה ישראלית מנצחת
משקיע  |  09.12.12
לכל התגובות