אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנדברג עשתה זאת שוב: סמנכ"לית פייסבוק מכרה מניות ב-26 מ' ד' צילום: בלומברג

סנדברג עשתה זאת שוב: סמנכ"לית פייסבוק מכרה מניות ב-26 מ' ד'

שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של הרשת החברתית - שהיא האישה היחידה בדירקטוריון החברה ונחשבת ליד ימינו של מארק צוקרברג - מכרה 946.5 אלף ממניות פייסבוק שברשותה

09.12.2012, 09:47 | כלכליסט
שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של פייסבוק, נפטרת ממניות החברה שברשותה: הבכירה מכרה 946.2 אלף מניות תמורת 26.2 מיליון דולר. כך דיווח אמש אתר Venture beat.

קראו עוד בכלכליסט

סנדברג, אשר הכריזה בעבר כי היא מאוכזבת מהנפקת פייסבוק, מכרה בתחילת החודש שעבר מניות בשווי 11.2 מיליון דולר - בשתי מכירות נפרדות, בהפרש של שבוע בלבד ביניהן. המכירה בוצעה בתזמון טוב עבור סנדברג, שכן מניית החברה נמצאת בשיא מאז אוגוסט ונסחרת כעת ב-27 דולר למניה.

מוכרת מאות אלפי מניות, שומרת עוד מיליונים בינתיים. סנדברג, צילום: בלומברג מוכרת מאות אלפי מניות, שומרת עוד מיליונים בינתיים. סנדברג | צילום: בלומברג מוכרת מאות אלפי מניות, שומרת עוד מיליונים בינתיים. סנדברג, צילום: בלומברג

בתחילת אוקטובר התראיינה סנדברג לרשת CNBC וסיפרה כי הנהלת הרשת החברתית מופתעת ומאוכזבת מביצועי מנייתה מאז הנפקת פייסבוק. גם מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, אמר כי החברה לא קראה נכון את שוק המובייל, מה שהוביל לירידה תלולה בשווי מנייתה.

על אף ההצהרות והיקף המכירה - שהוא כפול ממכירות המניות הקודמות שביצעה סנדברג - בידי הסמנכ"לית נמצאות עוד כ-18.7 מיליון מניות פייסבוק כך שלא ניתן להסיק מהמכירה האחרונה על האמון של סנדברג בחברה. לפי הערכת בית ההשקעות פייפר ג'פרי, מניית פייסבוק צפויה להתחזק בעקבות השקת כפתור Want שתפתח אפשרויות חדשות לסוחרים - ואף לחזור לשווי של 38 דולר בתוך שנה.

 

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות