אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר בממשלה: פטור לתלמידי ישיבות שיתנדבו לשירות לאומי צילום: חיים צח

אושר בממשלה: פטור לתלמידי ישיבות שיתנדבו לשירות לאומי

בני 26, או בני 22 שהם אבות לילד אחד לפחות, או רווקים בני 22 שמתנדבים למסלול הלאומי-ביטחוני של השירות האזרחי, יקבלו שחרור אוטומטי מצה"ל. חרדים נשואים עם ילד או שניים יקבלו דמי כלכלה חודשיים בגובה 2,467-2,232 שקל לצד הטבות נוספות דוגמת הנחה מארנונה

09.12.2012, 13:27 | תומר אביטל

הממשלה הכשירה לפני זמן קצר (א') את המשך קליטת החרדים במסלול לשירות לאומי במקום גיוס לצבא. לפי ההחלטה, בני 26, או בני 22 שהם אבות לילד אחד לפחות, או רווקים בני 22 שמתנדבים למסלול הלאומי-ביטחוני של השירות האזרחי, יקבלו שחרור אוטומטי מצה"ל. 

קראו עוד בכלכליסט

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי חוק טל פקע באוגוסט האחרון ובתוכו ההסדר של שירות אזרחי כאחד המסלולים בהם יכולים תלמידי ישיבה להשתלב במידה ושירותם נדחה לתקופה של 4 שנים וגילם מעל 22.

הפגנה בת"א בעד גיוס החרדים (ארכיון), צילום: ענר גרין הפגנה בת"א בעד גיוס החרדים (ארכיון) | צילום: ענר גרין הפגנה בת"א בעד גיוס החרדים (ארכיון), צילום: ענר גרין

עוד נכתב, כי הממשלה מכירה בחשיבותו של השירות האזרחי כ"אחד הכלים המרכזיים להגדלת השוויון של נשיאה בנטל".

עם זאת, בהצעה מודגש כי מדובר במנגנון זמני ופתרון זמני "עד להסדרת הסוגיה בחקיקה ראשית" והוא יפוג בסוף אוגוסט 2013. ההצעה מיועדת להכשיר פטור ושירות לאומי של כ-1,300 חרדים.

יצוין כי מתנדבים חרדים נשואים עם ילד או שניים יקבלו דמי כלכלה חודשיים בגובה 2,467-2,232 שקל לצד הטבות נוספות דוגמת הנחה מארנונה. מינהלת השירות האזרחי תבחן התקנת הנחות נוספות לאחר אישור ההצעה.

שר האוצר יובל שטייניץ ושר הפנים אלי ישי תומכים באימוץ המתווה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות