אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השף אייל שני לא ייכנס היום לכלא; צפוי לשלם את החוב עד מחר בבוקר צילום: אוהד צויגנברג, ynet

השף אייל שני לא ייכנס היום לכלא; צפוי לשלם את החוב עד מחר בבוקר

שופטת ביהמ"ש העליון אסתר חיות אמרה עוד בדיון כי אם שני ירצה הוא יוכל לערער עד יום חמישי על החלטת המחוזי לעצור אותו במקרה שלא ישלם את החוב; שני בצאתו מביהמ"ש: "אני יוצא עכשיו לחבריי הטובים ומכריי כדי לעמוד בהחלטה"

09.12.2012, 12:16 | זוהר שחר לוי

השף אייל שני לא ייכנס היום לכלא כפי שקבע בית המשפט המחוזי, לאחר שקיבל היום (א') את המלצת בית המשפט העליון לשלם את חוב הפיגורים שצבר בסכום של כ-200 אלף שקל עד מחר בשעה 9 בבוקר, שאם לא כן ייכלא ל-45 ימי מאסר.  

קראו עוד בכלכליסט

שופטת בית המשפט העליון אסתר חיות אמרה עוד בדיון כי אם שני ירצה הוא יוכל לערער עד יום חמישי באמצעות עורך דינו ארנון שגב, על עצם קיומו של הצו שהוציאה שופטת בית המשפט המחוזי ורדה אלשיך.

במהלך הדיון ציינה השופטת חיות כי שני למעשה לא הגיש ערעור על עצם המעצר עצמו, אלא רק ביקש לעכב את ביצוע הצו, לפיו היה אמור להיכנס לכלא במידה ולא ישלם – עוד היום. "יש כאן", אמרה השופטת, "לפחות מבחינה פרוצודרלית פלונטר מסוים". לדבריה, שני הגיש בשנה שעברה ערעור על פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי על ידי השופטת אלשיך- אך על צו המעצר עצמו הוא לא ערער. "אין לנו בעצם הליך של ערעור", אמרה.

"באופן כללי בבקשה אתם מתייחסים להליך הערעור כאשר לא מונח ערעור ואתם מבקשים לדחות את זה עד לשמיעת פסק הדין בתיק המקורי", אמרה עוד חיות, "יש כאן איזו צרימה מסוימת מבחינת ההליכים. מבחינתי זה יוצר קושי".

 

בצאתו מבית המשפט העליון אמר שני: "אני יוצא מאולם בית המשפט בהערכה וכבוד גדול. אני מודה לכבוד השופטת ולבית המשפט שנתן לי את ההזדמנות לערער על התיק הזה. שנים אני מעביר מדי חודש 50 אלף שקל לקופת הנושים במטרה לסיים את מה שקרה פעם בעבר. אני יוצא עכשיו לחבריי הטובים ומכריי כדי לעמוד בהחלטה".

"לא אוכל להשתתף בתוכנית מאסטר שף VIP"

שלשום פנה שני לבית המשפט העליון וביקש לעכב את ביצוע צו המאסר שהוטל עליו בבית המשפט המחוזי במידה ולא ישלם את חובות לקופת הנושים עד ליום ראשון הקרוב. בהתאם לכך החליטה שופטת העליון, אסתר חיות, כי נאמניו של שני, עו"ד ארז חבר ומרדכי הרן מרקוביץ' וכן נציגי כונס הנכסים הרשמי יגישו את תשובתם לבקשה עד היום (א') בבוקר.

 

השף אייל שני עם אשתו מירי חנוך בבית המשפט, צילום: אוהד צויגנברג, ynet השף אייל שני עם אשתו מירי חנוך בבית המשפט | צילום: אוהד צויגנברג, ynet השף אייל שני עם אשתו מירי חנוך בבית המשפט, צילום: אוהד צויגנברג, ynet

 

פנייתו של שני לבית המשפט העליון נעשתה לאחר ששופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, דחתה הבוקר את בקשתו לעכב את ביצוע התשלומים ובכך גם לעכב את צו המאסר שהוציאה נגדו רק לפני כמה ימים, זאת כדי שיוכל לערער על ההחלטה לבית המשפט העליון. משכך, אם לא ישלם שני כ-200 אלף שקל עד ליום ראשון - ייכנס לכלא. "לא מצאתי בבקשה כל נימוק שלא נידון והוכרע ויש בו כדי לשנות את החלטתי או להביאני לעכב את ביצוע ההחלטה", פסקה אלשיך.

שני התייחס בתצהירו לעליון לתוכנית חדשה שבה הוא עתיד להשתתף - בשם "מאסטר שף VIP", שהצילומים בה יחלו ב-7 בינואר. "מאסרי", כתב שני, "יביא באופן ודאי לכך שלא אוכל להשתתף בתוכנית מאסטר שף VIP ועל ידי כך ייגרם נזק אדיר לי ולצדדים שלישיים. הדברים נמסרו לי ישירות מיד עם היוודע דבר החלטת בית המשפט. השתתפותי בתוכניות המדיה ותיחזוק המוניטין שלי, כמו גם הבאת סכומים בני מאות אלפי שקלים לקופת פשיטת הרגל, היא הדרך היחידה שבה אני עשוי להציל עצמי מהליכי פשיטת הרגל ולפתוח דף חדש - לאחר שעסקיי קרסו לפני 12 שנים".

לדברי שני, המוניטין שלו איפשר לו להביא מתחילת השנה למעלה מ-350 אלף שקל לקופת פשיטת הרגל ובסך הכל למעלה מ-1.25 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות