אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המס של ישראל וארה"ב יאבקו בתכנוני המס האגרסיביים צילום: עמית שעל

רשות המס של ישראל וארה"ב יאבקו בתכנוני המס האגרסיביים

ארבלי נפגש בוושינגטון עם נציב המס האמריקאי סטיבן מילר. לדבריו, "הממשל האמריקאי דורש מישראלים בעלי אזרחות אמריקאית לדווח על חשבוניתהם, אנחנו נדרוש לקבל את אותו המידע מהם"

09.12.2012, 15:10 | הדר קנה

"הקמנו עם רשויות המס בארה"ב קבוצת עבודה של מומחים שינתחו את תכנוני המס האגרסיביים. אנחנו נלמד אחד מהשני ונשתף פעולה", כך אמר ל"כלכליסט" מנהל רשות המסים דורון ארבלי.  

קראו עוד בכלכליסט

ארבלי נפגש בסוף השבוע האחרון בוושינגטון עם נציב המס האמריקאי סטיבן מילר, בדרכים לקדם את המאבק המשותף בהעלמות הכנסות. מדובר במפגש הראשון מזה למעלה מ-15 שנה בין העמיתים.

בפגישתם סיכמו ארבלי ומילר להרחיב את שיתוף הפעולה הקיים בין רשות המסים הישראלית לנציבות המס האמריקאית על ידי הקמת צוותי עבודה שיקדמו חילופי ידע מקצועי בין המדינות בכל הקשור למאבק בתכנוני מס מתוחכמים ואגרסיביים, ובהעלמות הכנסות. זאת בנוסף על העברת המידע המתקיימת היום, בהתאם לאמנה בין המדינות, בכל הנוגע לחשדות לעבירות מס.

ביוני 2013 תיכנס לתוקפה התוכנית בארה"ב על פיה ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית, גם אם אינם גרים בארה"ב ואם כף רגלו מעולם לא דרכה שם, יחוייבו להגיש דו"ח שנתי על הכנסותיו. לעתים האזרח יחויב בהשלמת מס - זאת אם המס ששילם בישראל נמוך מהמס הנדרש בארה"ב.

ארבלי סיפר ל"כלכליסט" כי בעקבות דרישת האמריקאים יפעלו לקבל את אותו המידע גם בישראל: "הממשל האמריקאי דורש מישראלים לדווח על חשבונותיהם, אנחנו נפעל לבקש הדדיות בעניין ונדרוש לקבל את אותו המידע מהם".

כמו כן, הסכימו שני המנהלים על הצורך לעדכן את האמנה למניעת כפל מס שבין ישראל לארה"ב, בהתאם למקובל במדינות החברות ב- OECD ודנו בדרכים נוספות להגביר העברת המידע בין הרשויות, לרבות יישום החקיקה האמריקאית הכוללת העברת מידע מהמוסדות הפיננסיים הישראליים לרשות המס האמריקאית (ה- FATCA ) תוך כדי הדדיות קרי, קבלת מידע פיננסי לגבי תושבי ישראל מנציבות המס האמריקאית.

ארבלי ציין את חשיבות המפגש לאחר תקופה ארוכה בה לא נערכו מפגשים בדרג זה ובמיוחד בעת הזו בה רשויות המס בכל העולם מעלות מדרגה במאבק כנגד העלמות המס וההון השחור. לדבריו, לארצות הברית ניסיון רב בתחום זה כמו גם בהתמודדות בתכנוני המס האגרסיביים, חילופי המידע יסייעו לצדדים במאבק זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות