אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"העלויות של הקניונים מביאות לייקור כל זוג משקפיים ב־50 שקל" צילום: יובל חן

"העלויות של הקניונים מביאות לייקור כל זוג משקפיים ב־50 שקל"

יעקב הלפרין, בעלי רשת אופטיקה הלפרין, יוצא באופן גלוי נגד הקניונים: "הלקוח שקונה בקניון משלם על המיזוג והמדרגות הנעות ואנשים לא מפנימים את זה"

11.12.2012, 08:45 | אורנה יפת
"הקניונים לא התאימו את עצמם למציאות המחאה", אומר ל"כלכליסט" יעקב הלפרין, בעלי רשת אופטיקה הלפרין, שיוצא באופן גלוי נגד הקניונים. הלפרין מפעיל שבע חנויות בלבד בקניונים מתוך 130 סניפים של הרשת, והיתר הן חנויות רחוב או חנויות הפועלות בפאואר סנטר. "הלקוח שקונה בקניון משלם על המיזוג והמדרגות הנעות ואנשים לא מפנימים את זה", אומר הלפרין. "בקניון שכר הדירה ודמי הניהול מגיעים ל־11%–12% מהמחזור, בעוד שבמרכז מסחרי אני משלם 5.5% בלבד מהמחזור".

יעקב הלפרין , צילום: יובל חן יעקב הלפרין | צילום: יובל חן יעקב הלפרין , צילום: יובל חן

לדברי הלפרין, בחנות שפועלת בקניון הרווח על כל זוג משקפיים שנמכר קטן ב־50 שקל לעומת חנות שפועלת בפאואר סנטר פתוח. "הרווח שלי שם גבוה יותר מהרווח שלי בקניון. למעשה, עלויות התקורות של הקניונים מייקרות כל זוג משקפיים ב־50 שקל".

טענה זו עולה בקנה אחד עם דברים שאמר ל"כלכליסט" איתן בר זאב, מנכ"ל ביג, בראיון שנתן לאחרונה ובו הסביר כי עלויות התפעול של מרכז מסחרי זולות ביחס לתפעול של קניון, ולכן הרווח של הסוחרים במרכז מסחרי גבוה יותר מזה של סוחר בקניון.

הלפרין היה מעוניין להיכנס לקניונים מסוימים שהכניסה אליהם איננה אפשרית עבורו, שכן למתחרות של הרשת שלו, אירוקה ואופטיקנה, יש יתרון יחסי והן סוחרות ותיקות בקניונים. עם זאת טוען הלפרין כי "במצב של היום אני מקבל הרבה פניות ממנהלי קניונים שרוצים שאני אכנס אליהם, ואני צפוי להיכנס בקרוב לקניון G כפר סבא, אבל כל כניסה שלי לקניון תהיה בתנאים שלי. אני לא אגיע לשכירות של 12% מהמחזור. שואלים אותי איך אני עושה כל כך הרבה פרסומות בעיתונות. הסברתי שבמקום לשלם 12% מהמחזור עבור שכר דירה, אני משלם 5.5% ועוד 5% מהמחזור אני מוציא על פרסום, והגעתי רק ל־10.5% עם חשיפה הרבה יותר גדולה משל רשתות שפועלות בקניון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מישקפים לא טובות
אני קניתי משקפאים בסניף עפולה בפעם ארישונה הדשה לא טוב ציפוי לא טוב מטושטש אחליפה ואחר זה עוד פעם אדשה לא טוב הציפוי מתןשטש לא טוב אני ראה עם אתם כך פוני ללקח ואמרים לי אי אפשר לאחליף אני נישארת אם הדשה לא טוב אז אזה סניף אתם ניקראים אני לא אשמה זה שאדשה לא טוב פעמים אני מבקשת שתדון על זה לבחליף לי משקפאיים חשדות וטובות הדה לך מחקה לתשובה מהירה
דורי תמר , עפולה עלית פנקס 21  |  04.08.14
לכל התגובות