אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו החליט: הדיונים על חוק הריכוזיות ימתינו עד לתום הבחירות צילום: איי אף פי

נתניהו החליט: הדיונים על חוק הריכוזיות ימתינו עד לתום הבחירות

רה"מ קיבל את עמדתו של יו"ר הכנסת, רובי ריבלין, לפיה אין לקדם חקיקה ממשלתית או פרטית בפגרת הבחירות, למעט בעניין שהוא "צורך מיידי ודחוף למדינת ישראל"

11.12.2012, 10:54 | תומר אביטל

הטייקונים יכולים לנשום לרווחה, לפחות עד חודש אפריל: רה"מ בנימין נתניהו ויו"ר הכנסת רובי ריבלין החליטו אמש להקפיא את הדיונים בחוק הריכוזיות - עד לתום הבחירות. כפי שנחשף ב"כלכליסט" בשבועות האחרונים הושגה פשרה בין הכנסת למשרד האוצר לגבי קידום החוק לצמצום הריכוזיות בזמן תקופת הפגרה: הדיונים על החוק בוועדת הכספים הוקפאו בנובמבר, אך היו אמורים להתחדש מיד לאחר הפריימריז בסיעות הליכוד והעבודה. יו"ר ועדת הכספים משה גפני אף קבע תאריך לחידוש הדיונים - בשבוע הבא לאחר חג החנוכה.  

קראו עוד בכלכליסט

אלא שיו"ר הכנסת ריבלין הסתייג מעמדתם של גפני והאוצר והביע אמש בפני נתניהו את עמדתו לפיה אין לקדם חקיקה ממשלתית או פרטית בפגרת הבחירות, למעט בעניין שהוא "צורך מיידי ודחוף למדינת ישראל".

יו"ר הכנסת, רובי ריבלין, צילום: עמית שאבי יו"ר הכנסת, רובי ריבלין | צילום: עמית שאבי יו"ר הכנסת, רובי ריבלין, צילום: עמית שאבי

אף שמדובר ביוזמה של ראש הממשלה אותה קידם נתניהו במרץ לאורך הקדנציה, האחרון נעתר לבקשתו של ריבלין והודיע כי לא יבקש את כינוס הכנסת בפגרה לצורך קידום חקיקה ממשלתית, והורה על ביטול הדיונים בהצעת חוק הריכוזיות שתוכננו להתקיים בשבועות הקרובים. גם מהלכי חקיקה נוספים כדוגמת החמרת הטיפול במסתננים, העמקת הגבייה בתחום המס ונושא קלאב הוטל - צפויים להידחות לכנסת ה-19.

"בתקופת מעבר של פגרת הבחירות, הכנסת איננה צריכה לקבל החלטות לטווח ארוך", הכריז ריבלין. "חברי הכנסת והמפלגות עסוקים במערכת הבחירות ובהחלט עלולים ליפול פגמים בעבודת החקיקה של הכנסת. ולכן עדיף לדחות את מהלכי חקיקה משמעותיים לכנסת הבאה".

 

ברקע עומדת העובדה כי לפחות כשליש מהח"כים המכהנים לא ישרתו בכנסת הבאה. אלו עלולים לקבל החלטות לא ענייניות ולשקול שיקולים אישיים בבואם לגזור את גורלן של רפורמות משקיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות