אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע מסיימת את שיתוף הפעולה עם מדיוונד כחלק מהאסטרטגיה החדשה צילום: ענר גרין

טבע מסיימת את שיתוף הפעולה עם מדיוונד כחלק מהאסטרטגיה החדשה

מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה המחזיקה ב-52% ממדיוונד: "האסטרטגיה של טבע משתלבת בשאיפתה של כלל ביוטכנולוגיה ליצור תשתית אופרטיבית של חברת תרופות גלובאלית המתבססות על תרופות מקור"

11.12.2012, 11:35 | ניר צליק
טבע החליטה להפסיק את שיתוף הפעולה עם כלל ביוטכנולוגיה במדיוונד. כך, על פי הודעת החברה. טבע מחזיקה בכ-18% ממניות מדיוונד ואילו כלל ביוטכנולוגיה מחזיקה בכ-52% מהמניות. היום בערב צפויה טבע להגיש את התוכנית האסטרטגית הכוללת שלה, כאשר טבע צפויה להפסיק פעילויות פיתוח נוספות בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

לטבע היתה אופציה לרכוש מניות נוספות של מדיוונד, בהיקף של 22 מיליון דולר לפי שווי של 271 מיליון דולר, אולם כאמור, טבע החליטה לא לנצל אופציה זו. מדובר בהחלטה מפתיעה, שכן תרופת המקור של החברה, הנקסובריד, תכשיר המבוסס על אנזימים המופקים מגבעולי אננס וג'ל סטרילי, המעכל רקמות פגועות, ומקטין את הצורך בכריתת רקמות אחרי כוויה, זכה רק לפני חודשיים באישור מינהל התרופות האירופי.

התכשיר עצמו פונה לשוק של כחצי מיליארד דולר וכלל התרופות של מדיוונד פונות לשוק של 9 מיליארד דולר בשנה. טבע היתה אמורה לשווק את התרופה של מדיוונד באירופה כאשר מדיוונד היתה אמורה להיות אחראית על תהליך ייצור התרופה. טבע היתה אמורה גם לשווק את הפוליהיל, תרופה המשמשת לריפוי פצעים.

ראובן קרופיק, מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה, אמר כי: "מדיוונד מודה לטבע על תרומתה לפיתוח המוצרים החדשניים שלה, NexoBrid ו-PolyHeal. ההתוויה של האסטרטגיה של טבע משתלבת בשאיפתה של כלל ביוטכנולוגיה ליצור תשתית אופרטיבית של חברת תרופות פרמצבטית גלובאלית המתבססות על תרופות מקור פרי פיתוחה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות