אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע חתמה על חוזה לשיתוף פעולה עם קסנון ב-1.4 מיליארד שקל צילום: בלומברג

טבע חתמה על חוזה לשיתוף פעולה עם קסנון ב-1.4 מיליארד שקל

מדובר בהסכם לפיתוח משותף עבור התרופה XEN402 לטיפול בכאב. ג'רמי לוין, נשיא ומנכ"ל טבע: "התרופה מתאימה לאסטרטגיה שלנו לפיתוח צנרת תרופות ממוקדת"

11.12.2012, 15:32 | שי סלינס

ענקית הגנריקה הישראלית, טבע, הודיעה היום (ג') על שיתוף פעולה עם חברת הפארמה קסנון (XENON) בתחום הכאב, בהיקף של 1.4 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהסכם לפיתוח משותף ורישיון גלובלי ובלעדי עבור התרופה XEN402 הנמצאת כיום בפיתוח קליני לטיפול בכאב ומתמקד באופן ייחודי בתעלות נתרן המצויות בקצוות תאי עצב אשר עשויים להתרבות במצבים של כאב כרוני.

לפי ההסכם, טבע תשלם ל-Xenon כ-31 מיליון דולר עם חתימת ההסכם. בנוסף, טבע תשלם עבור עמידה ביעדי פיתוח, רגולציה ומכירות עוד 335 מיליון דולר. Xenon תהיה זכאית לתמלוגים על מכירות ולאפשרות להשתתף במסחור התכשיר בארצות הברית.

ג'רמי לוין, נשיא ומנכ"ל טבע התייחס לחתימה על ההסכם ואמר כי "טבע מפתחת צנרת תרופות ממוקדת של תכשירים ייחודיים בתחומים בהם קיים צורך רפואי אמיתי. התרופה XEN402‎‎ מתאימה לאסטרטגיה זו. לתרופה פוטנציאל להתמודד עם צורך רפואי משמעותי, שעדיין לא קיבל מענה, עבור מטופלים רבים הסובלים מכאב כרוני. בנוסף, יש ל-XEN402‎‎ פוטנציאל לשימוש רפואי נרחב יותר במצבים נוספים של כאב".

"אנחנו שמחים לשתף פעולה עם טבע", אמר פרופ' סיימון פימסטון, נשיא ומנכ"ל קסנון, "טבע היא אחת מחברות התרופות המובילות בעולם והיא מפתחת נוכחות גלובלית משמעותית של פיתוח ומסחור תרופות חדשניות. השותפות עם טבע היא השותפות המשמעותית השביעית של Xenon בתחום התרופות, והיא מדגישה שוב את הערך הטמון בגישה הייחודית של קסנון לגנטיקה וביכולות המחקר והפיתוח היישומיים שלה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות