אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקורת: תערוכה "TLV-NYC" בגלריה עירית הדני

ביקורת: תערוכה "TLV-NYC" בגלריה עירית הדני

אמן הגרפיטי, מהמובילים בעולם, ג'ורג' סן וואן מורילו מציג תערוכה ראשונה בישראל, המבוססת על אמנות רחוב. זוהי תערוכתו הראשונה בישראל

12.12.2012, 10:28 | רעות ברנע

אמן הגרפיטי ג'ורג' סן וואן מורילו מציג תערוכה ראשונה בישראל, המבוססת על אמנות רחוב.

קהל היעד: חובבי גרפיטי ומי שרוצה להכניס לביתו מעט אווירה ניו־יורקית.

דבר המבקרת: מורילו החל את דרכו כחלק מחבורת ציירי גרפיטי, שנהגו לצייר על קרונות הסאבוויי בניו יורק בתחילת שנות השמונים. מאמן מחתרתי שנרדף בידי השלטונות הוא הפך עם השנים לאחד מאמני הגרפיטי המובילים בעולם, וציוריו התנוססו כבר בחלונות הראווה של רשת מייסיס האמריקאית ועל מהדורה מיוחדת של נעלי נייקי.

"Double Ones". עבודה של ג "Double Ones". עבודה של ג'ורג' סאן וואן מורילו "Double Ones". עבודה של ג

זוהי תערוכתו הראשונה בישראל, וגם מבחינת הגלריה, שהציגה עד כה את יצירותיה של הדני בלבד, מדובר בחידוש. בתערוכה מציג מורילו ציורים גדולי ממדים, ובמרביתם הוא מתייחס באופן ישיר לאותם קרונות רכבת תחתית שבהם התחיל את דרכו. היצירות משופעות בצבעוניות ובפרטים, ומלאות בדמויות ובכיתובים שמורילו מביא לעבודתו מחייו הפרטיים. לצד היצירות המקוריות מוצג בתערוכה גם מגוון רחב של פריטים המעוטרים ביצירותיו של מורילו. הפריטים האלה נוצרו לראשונה בעבור התערוכה הזאת, ובהם כריות גדולות, בדי ריפוד ומצעים מודפסים, שכולם חתומים בידי האמן. זהו פתרון חביב למי שאוהב את עבודותיו של מורילו, אבל לא מעוניין להשקיע סכום רב ביצירה מקורית שלו. כמו כן, בתערוכה מוצגות יצירות של הדני עצמה ושל בתה ענת, שגם הן מתמקדות בדימויים שונים מהעיר ניו יורק - חיבור טבעי מאוד ליצירותיו של מורילו. התערוכה תוצג עד סוף דצמבר (הרצל רוזנבלום 8 תל אביב).

שורה תחתונה: גרפיטי עם שיק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות