אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיוחד: התמונות שעשו את 2012

PLAY

מיוחד: התמונות שעשו את 2012

טביעת הקוסטה קונקורדיה, הסופה סנדי, המרד בסוריה והבחירות בארה"ב: כלי תקשורת בעולם העלו אלבומים לסיכום השנה שמתקרבת לקיצה. תמצאו בהם שלל תמונות משעשעות, קשות, מקוממות ומפתיעות ממאורעות 2012

11.12.2012, 21:04 | עמית הרשקוביץ

2012 מתקרבת לסיומה. כבכל דצמבר, מסכמים כלי התקשורת בעולם את השנה באוספי תמונות מרהיבים. Play מגיש לכם את האלבומים הטובים ביותר, שמסכמים את 2012 רבת התהפוכות: מהאולימפיאדה בלונדון, דרך הסופה סנדי ועד לבחירות בארה"ב והמאבק לשחרור סוריה.

קראו עוד בכלכליסט

כמובן, תועדו גם רגעים מינוריים יותר - וגם להם יש מקום של כבוד. שימו לב, שחלק מתמונות הן לא שגרתיות, קשות או מקוממות - אולם אלו הן פניה של 2012 ואנו מציגים אותה כך, דבש ועוקץ יחדיו.

1. וול סטריט ג'ורנל: נוסעים הביתה

הוול סטריט ג'ורנל העלה אוסף תמונות מקיף ורחב. התמונות ממויינות לפי קטגוריות, צלמים ורייטינג. אמנם מפתה להסתכל רק על התמונות בעלות הציון הגבוה ביותר, אבל שם תמצאו בדרך כלל רק את התמונות בעלות החשיבות ההיסטורית. אנחנו אהבנו מאוד את התמונה הזאת של ווילאם טמפל, איש מסיבת התה (הקבוצה הקיצונית והשמרנית ביותר בתוך המפלגה הרפוליבקנית) בדרכו חזרה מאירוע בחירות חשוב שנערך במדינת איווה.

איש "מסיבת התה" בדרכו הביתה. הוול סטריט ג איש "מסיבת התה" בדרכו הביתה. הוול סטריט ג'ורנל איש "מסיבת התה" בדרכו הביתה. הוול סטריט ג

2. באזפיד: הספינה טובעת

גם אתר באזפיד מסכם את השנה, בסגנונו הצעקני. כאן תמצאו את 45 התמונות הכי עוצמתיות של השנה החולפת, לפי עורכי האתר עתיר הרייטינג. בין התמונות הקשות תוכלו לראות פשעי שנאה באוקראינה, ניסיון התאבדות (שנמנע, למרבית המזל) של אישה ביוון שבושרה כי פוטרה מעבודתה וגם התמונה של מנהטן ללא אורות במהלך הסופה סנדי. התמונה האהובה עלינו צולמה בהולנד, בה מוצג אדם שמביט מחלונו על העיר המוצפת.

הספינה קוסטה קונקורדיה טובעת. באזפיד הספינה קוסטה קונקורדיה טובעת. באזפיד הספינה קוסטה קונקורדיה טובעת. באזפיד

3. CNN: עומדים בתור

אוסף התמונות של רשת CNN לא מאכזב גם הוא. האוסף מסודר בצורה של מצגת שקופיות. אהבנו במיוחד את התמונה של אנשים שעומדים בתור לאייפון 5 בטוקיו. אי אפשר לסיים את השנה בלי תמונה כזאת. בנוסף, יש בו תמונות מוצלחות מאולימפיאדת לונדון.

זיקוקים סביב ה"ביג בן" CNN זיקוקים סביב ה"ביג בן" CNN זיקוקים סביב ה"ביג בן" CNN

4. האטלנטיק: עומדת באוויר

 

באטלנטיק פורסם אוסף נהדר בשלושה חלקים, ממנו בחרנו להתמקד בהישג ההיסטורי של גבי דאגלס, האפרו אמריקאית הראשונה שזכתה במדליית הזהב על קרב רב אישי. תמונה של שיא על אנושי.

 

השיא של דאגלס. האטלנטיק השיא של דאגלס. האטלנטיק השיא של דאגלס. האטלנטיק

 

5. רויטרס: האוטו שלי שוב נתקע

 

גם תמונות מינוריות לכאורה יכולות לסמל ולייצג משברים ואסונות גדולים. בתמונה הזו, מהאוסף המרהיב של רויטרס אישה דוחפת אוטו באיטליה, כשהכלב שלה נמצא בתא הנהג. הצלם, אלסנדרו באינצ'י, טוען שהתמונה משקפת היטב את משבר הדלק באיטליה. יתכן שלא ירחק היום בו יתאפשר צילום תמונה שכזו גם בישראל.

 

רגע פשוט, משבר גדול. רויטרס רגע פשוט, משבר גדול. רויטרס רגע פשוט, משבר גדול. רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות