אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר בהפניקס שקל לעזוב למתחרה ושודרג צילום: עמית שעל

בכיר בהפניקס שקל לעזוב למתחרה ושודרג

לאחר שקיבל הצעה לעבור לשמש מספר 2 של איזי כהן בכלל ביטוח קיבל שמעון קלמן חבילת אופציות חדשה עם מחיר מימוש הרחוק בפחות מ-2% משווי המניה בבורסה

12.12.2012, 08:17 | רחלי בינדמן

דירקטוריון חברת הביטוח הפניקס אישר הקצאת חבילת אופציות חדשה בשווי 2.28 מיליון שקל לשמעון קלמן, המשנה למנכ"ל המשמש כמספר 2 של המנכ"ל אייל לפידות. מדובר בחבילת אופציות שתחליף את חבילת האופציות הקיימת של קלמן שמחיר המימוש שלהן היה רחוק ממחיר המניה בבורסה ולכן לא מומשו על ידי קלמן.

הדירקטוריון אישר את האופציות ערב כניסתו לתוקף של תיקון 20 לחוק החברות, כיוון שסבר כי ממילא חבילת האופציות לא היתה דורשת כינוס אסיפה כללית מכוח החוק. החוק דורש כי רק שכר של דירקטור, יו"ר דירקטוריון ומנכ"ל יגיעו לאישור האסיפה הכללית ולכן ממילא חבילת האופציות לקלמן לא דרשה כינוס אסיפה.

המשנה למנכ"ל הפניקס שמעון קלמן, צילום: עמית שעל המשנה למנכ"ל הפניקס שמעון קלמן | צילום: עמית שעל המשנה למנכ"ל הפניקס שמעון קלמן, צילום: עמית שעל

כפי שחשף "כלכליסט" קלמן קיבל לפני שבועות ספורים הצעה לעבור למתחרה של הפניקס, כלל ביטוח שמנוהלת על ידי איזי כהן שרק נכנס לתפקיד לפני שבוע וחצי. כהן חבר קרוב של קלמן עוד מהימים בהם שימש קלמן כסמנכ"ל הכספים של מגדל בעת שכהן ניהל אותה. קלמן שקל בכובד ראש אם לעזוב את הפניקס לטובת עבודה לצד כהן אך לבסוף החליט להישאר בהפניקס. כעת מתברר כי להחלטתו גם היה מחיר - אופציות בשווי 2.28 מיליון שקל. מדובר במספר מעניין כיוון שהוא זהה לשווי האופציות שהעניק באחרונה מנכ"ל כלל לבכירים שגייס לחברה.

אף על פי שחבילת האופציות לקלמן לא היתה דורשת כינוס אסיפה כללית לפי תיקון 20, הדירקטוריון מציין כי האופציות ניתנו על רקע דיון בעקרונות תיקון 20. לפי עקרונות התיקון, התמריצים שניתנים לנושאי משרה בכירים בחברה צריכים לעודד אותם לפעול להשיא את רווחי החברה. אלא שמה שמעניין הוא שמחיר המימוש של האופציות שקיבל קלמן היו רחוקות בעת פרסום דבר הענקתן 2% בלבד ממחיר המניה בבורסה. אתמול עלתה המניה ב־0.5% נוספים. משמעות הדבר היא שבקרוב מאוד האופציות עשויות להיות "בתוך הכסף" – כלומר שמימושן יעניק לקלמן רווח מיידי, מה שמסכל את הרעיון הגלום בהענקת אופציות לתמרץ אותו להשביח את תוצאות החברה כדי להזניק את המניה שלה.

כפי שפורסם בשבוע שעבר, הדירקטורים החיצוניים של הפניקס, שאישרו את האופציות לקלמן, סירבו לאשר הענקת הלוואה למנכ"ל לפידות.

על אף הביקורת שמתחה רשות ני"ע על מחטפי השכר, אישר שלשום דירקטוריון דנאל להגדיל את המענק עבור 2012 של המנכ"ל אילן ישראלי וסגנו אלון חכם, ב־350 אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות