אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת חג'ג' וורדינון: נקים את המגדל הגבוה בת"א במתחם סומייל צילום: מיכאל קרמר

נחשף בכלכליסט

קבוצת חג'ג' וורדינון: נקים את המגדל הגבוה בת"א במתחם סומייל

האחים עידו וצחי חג'ג' חתמו הסכם אופציה לרכישת מגרש במתחם הסמוך לרחוב אבן גבירול מורדינון נדל"ן המיועד למגדל של 200 יחידות דיור

12.12.2012, 10:52 | שי פאוזנר

קבוצת ורדינון רכשה אופציה לרכישת מלוא הזכויות במגרש שבתוכנית סמל צפון, בצומת הרחובות אבן גבירול-ארלוזורוב (המוכר כמתחם סומייל). על הקרקע תקים קבוצת חג'ג' מגדל מגורים בן 50 קומות של 200 יחידות דיור. המגדל כולל 30,655 מ"ר של שטחים עיליים, בנוסף לחזית מסחרית הפונה לאבן גבירול ו-6 קומות חניה תת קרקעית.

ורדינון דיווחה לבורסה באוגוסט האחרון כי רכשה אופציה לרכישת המקרקעין ברחוב אבן גבירול פינת ארלוזורוב, משני בעלי הקרקע, קבוצת יורוקום נדל"ן וקבוצת שורקה-רבינוביץ. במסגרת העסקה הנוכחית, סחרה ורדינון ושותפיה את האופציות לקבוצת חג'ג', תוך שורדינון ושותפיה יישארו שותפים ב-24% מהפרויקט. ניהול ושיווק המתחם ייעשה בלעדית על ידי קבוצת חג'ג', בתמורה לדמי ניהול שנקבעו בין הצדדים.

מתחם סומייל בתל אביב, עליו צפוי להבנות הפרויקט, צילום: מיכאל קרמר מתחם סומייל בתל אביב, עליו צפוי להבנות הפרויקט | צילום: מיכאל קרמר מתחם סומייל בתל אביב, עליו צפוי להבנות הפרויקט, צילום: מיכאל קרמר

"הקרקע נמצאת במיקום הטוב ביותר בתל אביב, וניתן להקים עליה את מגדל המגורים הגבוה ביותר בעיר", נמסר מהאחים חג'ג'. "בכוונתנו להקים במקום את מגדל המגורים מהיוקרתיים ביותר בתל אביב, בהתאם למסורת הקבוצה, המובילה את שוק היוקרה באזור המרכז".

על הקרקע תב"ע מאושרת וכן תכניות מפורטות, שאושרו על ידי הוועדה המקומית, והמתירות את הקמת המגדל. על התכנית המקומית שאישרה הוועדה המקומית הוגשו התנגדויות לוועדת הערר לתכנון ובניה בתל-אביב, הממתינות להחלטה.

המגדל, יחד עם שלושה מגדלים סמוכים שייבנו מאוחר יותר, עתידים להיות הגבוהים בתל אביב, ושוכנים כולם במתחם המצוי בין הרחובות אבן גבירול ממערב, ז'בוטיסקי מצפון, ארלוזרוב מדרום ובן סרוק ממזרח. המתחם יכלול שטחים פתוחים ירוקים נרחבים ומוסדות ציבור לרווחת הדיירים.

האופציה להקמת הפרויקט מורכבת למעשה משני הסכמי אופציה שניתנו מבעלי הקרקע: האחת מקבוצת שורקה והשנייה מחברת יורוקום, במחיר מצטבר של למעלה מ- 200 מיליון שקל.

במקביל לחתימה על הסכמי האופציה, נחתם הסכם המסדיר את פינוים של כל המחזיקים בקרקע מגרש 124, דבר שנדרש כתנאי להיתר הבנייה ושהכשיל עד היום את הקמת המתחם. עם הסדרת הפינויים, ומייד עם קבלת החלטה בעררים, תהא הקרקע זמינה לבנייה מידית.

את קבוצת חג'ג' ייצגו בעסקה עו"ד ארז תן-עמי ועו"ד גלית אזולאי ממשרד עוה"ד חג'ג-בוכניק-ויינשטיין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות