אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם הנחות המס במונקו יוצרות מצב לא הוגן בכדורגל הצרפתי? צילום: איי אף פי

האם הנחות המס במונקו יוצרות מצב לא הוגן בכדורגל הצרפתי?

נשיא איגוד הקבוצות המקצועיות בצרפת טוען שמערכת המס בנסיכות מאפשרת לה תמרון רב בגיוס שחקנים זרים: "בעיה עצומה של הגינות"

12.12.2012, 15:41 | סוכנויות הידיעות

ז'אן פייר לובל, הנשיא המוערך ובעל ההשפעה של איגוד הקבוצות המקצועיות בצרפת (UCPF), טען שיש לשוב ולבחון את המקרה הייחודי של מונקו בכדורגל הצרפתי, שכן הוא מעלה "שאלה עצומה לגבי הגינות". 

קראו עוד בכלכליסט

אף שמדובר בנסיכות, מאז הקמתה ב-1919 קבוצת הכדורגל של מונקו פועלת תחת התאחדות הכדורגל של צרפת (FFF). אולם, מערכת המס בנסיכות, שנכנסה לתוקף כבר ב-1869, פירושה שזרים אינם משלמים מס על ההכנסות, ובכך למעשה מעניקה למונאקו יותר מקום לתמרון בכל הקשור לגיוס שחקנים זרים.

שחקני מונקו חוגגים. "יש פה בעיה עצומה של הגינות", צילום: איי אף פי שחקני מונקו חוגגים. "יש פה בעיה עצומה של הגינות" | צילום: איי אף פי שחקני מונקו חוגגים. "יש פה בעיה עצומה של הגינות", צילום: איי אף פי

"זהו נושא רגיש, אך אם מונאקו משקיעה 20 מיליון יורו בשחקן, מועדון אחר צריך להשקיע 50 מיליון יורו עבור אותו שחקן. כעת עם החלת שיעור מס של 75% בצרפת על הכנסה של למעלה ממיליון יורו, ההפרש יהיה גבוה פי 3", טען לובל, שמכהן גם כנשיא יריבתה של מונאקו בליגה השנייה, לה הבר.

"מונקו ופריז סן ז'רמן ישלטו בליגה הראשונה. יש פה בעיה עצומה של הגינות. אולי עדיף שמונאקו תכריז שהמטה שלה יושב בפריז".

הדיון צפוי להתלהט לאחר שקבוצתו של קלאודיו רניירי, המדורגת ראשונה בליגה 2, תעלה קרוב לוודאי לליגה הבכירה. לובל מאמין שהקבוצות הצרפתיות חייבות לפעול להורדת השכר של השחקנים.

"עבור הכוכבים, השוק הוא זה שקובע, אך הכדורגל אינו יכול להרשות לעצמו יותר לעשות כל שעולה על רוחו", טען. "כאשר שחקן בינוני מרוויח 150 אלף יורו בחודש, ישנה בעיה. כאשר האחים של שחקן בן 16 דורשים 400 אלף יורו בעת החתימה על החוזה, והם מוציאים אותם מחוץ למדינה, האם זה מה שאנחנו צריכים ללמד אנשים לעשות?

"אני ליברלי, אך לא הכל לגיטימי. אנחנו בחימום יתר מוחלט, ועומדים להתפוצץ. אפשר לפקח על הנעשה, אבל זה הכל תלוי בנו. זו בעיה פוליטית ועולמית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות