אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת המחקר IHS: הטאבלט הורג את הספר האלקטרוני צילום: בלומברג

חברת המחקר IHS: הטאבלט הורג את הספר האלקטרוני

ניתוח שביצעה החברה מראה שמכירות הספרים האלקטרוניים ירדו השנה ב-36%. המכירות צפויות לרדת בעוד כ-50% עד 2016 - בשל הצלחת מכשירים כמו האייפד והקינדל Fire HD

13.12.2012, 10:04 | יוסי גורביץ
חברת המחקר IHS דיווחה אמש (ד') כי מנתוניה עולה שהזינוק בתפוצת הטאבלטים מצמצם בעקביות את מכירות הספרים האלקטרוניים. לפי החברה, עד 2016 ייבלע רוב שוק זה בשוק מחשבי הלוח. כך, לפי דיווח של הבלוג GeekWire.

קראו עוד בכלכליסט

מנתוני IHS עולה כי ב-2012 נמכרו כ-14.9 מיליון ספרים אלקטרוניים, בעיקר של אמזון ובארנס אנד נובל. עם זאת, מדובר בירידה במכירות של כ-36% בהשוואה למכירות הספרים האלקטרוניים ב-2011.

ספר אלקטרוני ממשפחת הקינדל של אמזון. השוק יצטמצם משמעותית עד 2016, צילום: בלומברג ספר אלקטרוני ממשפחת הקינדל של אמזון. השוק יצטמצם משמעותית עד 2016 | צילום: בלומברג ספר אלקטרוני ממשפחת הקינדל של אמזון. השוק יצטמצם משמעותית עד 2016, צילום: בלומברג

מכירת הספרים האלקטרוניים צפויה להמשיך ולרדת עד שבשנת 2016 יעמדו המכירות שלהם, לדברי IHS, על 7.1 מיליון יחידות בלבד.

זינוק במכירות המובייל דו"ח IDC: מכירות הסמארטפונים זינקו השנה בשיעור של 45% חברת המחקר סבורה שעד סוף השנה יימכרו בעולם 1.7 מיליארד טלפונים סלולריים ו-122 מיליון טאבלטים. לראייתה, הצמיחה נזקפת לזכות ספקיות הסלולר בחו"ל והרחבת היצע המכשירים עומר כבירלכתבה המלאה

אירונית, אחת הסיבות עליהן מצביעה IHS לדעיכת הספרים האלקטרוניים הוא הטאבלט קינדל פייר HD של אמזון, שצפוי לבצע קניבליזציה במכירות המכשירים האחרים של החברה. ב-IHS מעריכים כי יצרניות הספרים האלקטרוניים ימשיכו להוזיל את מחירי המכשירים, כדי למשוך את הקונים.

אין עתיד ל"מכשירים של מטלה אחת"

בחברת המחקר סבורים שמכירות הטאבלטים צפויות לצמוח ללא הפרעה: להערת החברה, עד סוף 2012 יימכרו 120 מיליון טאבלטים; עד 2016, יזנקו המכירות לכ-340 מיליון יחידות.

האנליסט ג'ורדן סלבורן אמר: "העליה המדהימה, ואחר כך הקריסה בלהבות, של הספרים האלקטרוניים מדגימה את העקרון שהפך לאקסיומה בתעשיה: 'מכשירים של מטלה אחת' כמו הספרים האלקטרוניים מוחלפים בחיי הצרכנים ללא חמלה על ידי מקביליהם רבי הפעולות, במקרה הזה - טאבלטי תוכן". ב-GeekWire השוו את התופעה לדעיכת נגני המוזיקה ומצלמות Point and Shoot עם עלייתם של הסמארטפונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות