אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ון מקאפי, החשוד במעורבות ברצח, הוסגר לארה"ב צילום: איי פי

ג'ון מקאפי, החשוד במעורבות ברצח, הוסגר לארה"ב

ממציא תוכנת האנטי וירוס מקאפי נעצר בגואטמלה והוסגר בעקבות חשד למעורבות ברצח שכנו בבליז. "אני שמח לחזור הביתה" אמר כשעלה על המטוס

13.12.2012, 12:40 | סוכנויות הידיעות

ג'ון מקאפי, גורו אבטחת המידע וממציא תוכנת האנטי וירוס מקאפי, הוסגר לשלטונות ארה"ב על ידי רשויות החוק של גואטמאלה.

קראו עוד בכלכליסט

מקאפי נמלט לגוואטמלה מבליז לאחר שהואשם שם במעורבות ברצח האזרח האמריקאי גרגורי פול, שכנו באי הקריבי אמבריגיס קיי. הוא  שהה במעצר בגואטמאלה לאחר שנתפס בניסיון להיכנס למדינה בלוויית בת זוגו הברזילאית בת ה-20.

.

זה כבר זמן מה שמקאפי משחק בחתול ועכבר עם שלטונות החוק בבליז ובגואטמלה, מאז החל במנוסתו לאחר הרצח של פול. "אני שמח לחזור הביתה", אמר מקאפי בטרם עלה למטוס בגואטמלה. "אני בורח כבר הרבה זמן בג'ונגלים, בנהרות ובאוקיינוסים. אני חושב שאני צריך לנוח קצת. ישבתי בכלא במשך שבעה ימים". את תלאותיו תיעד מקאפי בבלוג בשם whoismcafee.

מקאפי. טוען שיירצח אם יוסגר לבליז מקאפי. טוען שיירצח אם יוסגר לבליז מקאפי. טוען שיירצח אם יוסגר לבליז

שלטונות בליז מבקשים לחקור את מקאפי לגבי מעורבותו ברצח, אך עורכי דינו מנעו את החזרתו לבליז מגואטמאלה. שלטונות בליז ציינו שמקאפי אינו החשוד העיקרי בפרשה, ומקאפי מצידו הכחיש כל מעורבות ברצח.

מקאפי טען ששלטונות בליז ירצחו אותו אם יסגיר עצמו לידיהם, וכן שמפלגת השלטון בבליז רודפת אותו משום שסירב לשלם שוחד בגובה 2 מיליון דולר. ממשלת בליז דחתה טענות אלו ואמרה שמקאפי "משוגע ופרנואיד".

שכניהם של מקאפי ופול אמרו כי השניים הסתכסכו לא פעם, בעיקר בנוגע לכלביו הפרועים של מקאפי. הם מספרים שהתנהגותו של מקאפי היתה מוזרה ולא יציבה נפשית לעתים. הוא נצפה פעמים רבות מלווה בשומרי ראש חמושים כשאקדח תחוב בחגורתו.

מקאפי הואשם בעבר על-ידי שלטונות בליז בניהול מעבדה לייצור סמים. הוא טוען כי אף שבמשך שנים רבות השתמש  בסמים, הוא לא נגע בהם מאז 1983.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות