אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוטומדקס מעלה תחזית: ההכנסות יעלו ב-80% ברבעון הרביעי; המניה מזנקת ב-7% צילום: shutterstock

פוטומדקס מעלה תחזית: ההכנסות יעלו ב-80% ברבעון הרביעי; המניה מזנקת ב-7%

החברה צופה הכנסות בטווח 54-52 מיליון דולר ברבעון הרביעי; התחזית הנוכחית משקפת עלייה של 60% לעומת התחזית הקודמת שניתנה לפני חודש וחצי

13.12.2012, 12:59 | גיא בן סימון

חברת האסטטיקה הדואלית פוטומדקס העלתה את תחזית ההכנסות שלה לרבעון הרביעי של 2012 ב-80% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, ומעריכה כי ההכנסות יסתכמו בין 54-52 מיליון דולר.

התחזית הנוכחית משקפת עלייה של 60% לעומת התחזית הקודמת שניתנה לפני חודש וחצי, לפיה העריכה פוטומדקס כי ההכנסות יסתכמו בין 48-46 מיליון דולר. העלאת התחזית באה בין היתר על רקע מכירות בלאק פריידי בארה"ב.

פוטומדקס הישראלית עשתה רישום כפול לפני שמונה חודשים ונסרת בת"א 100. רוב הקניות של החברה נעשות באמצעות האינטרנט.

פוטומדקס מתמחה בייצור מוצרים בתחום האסתטיקה הרפואית, ורוב מכירותיה מתבצעות ישירות אל הצרכן הפרטי. המוצר המוביל שלה הוא מסיר השיער !no !no, המהווה את רוב מכירות חטיבת התצרוכת של החברה, כמו גם את מרבית מכירות החברה עצמה. לחטיבת התצרוכת יש מוצר נוסף תחת מיתוג דומה לטיפול באקנה.

ההכנסות ממוצרי !no !no הסתכמו בשלושת הרבעונים האחרונים בכ־142 מיליון דולר. המוצרים הללו מציגים שיעור רווח גולמי גבוה (84%).

בתוך כך, בתחזית המעודכנת פוטומדקס לא ציינה איך תשפיעה העלאת תחזית ההכנסות על הרווח הנקי של החברה אך הוצאות המכירה והשיווק מהוות כ־50% מהמכירות בשל התבססות על מכירה ישירות ללקוח (כ־66% מהמכירות) ועל פרסום בערוצי קניות (כ־20% מהמכירות). מסיבה זו הרווח התפעולי הנובע מפעילות זו נמוך בהרבה, ועומד על 31%.

את הרבעון השלישי סיימה החברה עם מזומנים בהיקף של 55 מיליון דולר. בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה הסתכם הרווח ב־16.6 מיליון דולר, שנפגע מהוצאות לפשרות משפטיות בהיקף של 5.6 מיליון דולר. כל הרווח התפעולי של החברה נבע ממוצרי !no !no, כאשר חטיבת הטיפול הרפואי הציגה הפסד תפעולי נמוך והחטיבה המקצועית הציגה איזון תפעולי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות