אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיפשתם ולא מצאתם? הוסמכו 1,248 עורכי דין צילום: יוסי זמיר

חיפשתם ולא מצאתם? הוסמכו 1,248 עורכי דין

המוסמכים החדשים הצטרפו ל- 50,894 עורכי הדין החברים בלשכת עורכי הדין. דורון ברזילי: "מבחינתי, שכל אזרח במדינת ישראל יהיה בעל השכלה משפטית"

13.12.2012, 19:38 | כלכליסט
בטקס ההסמכה השנתי של לשכת עורכי הדין שנערך היום (ה') בבנייני האומה בירושלים, הצטרפו לשורותיה של הלשכה 1,248 חברים חדשים. הטקס נערך במעמד נשיא בית המשפט העליון, השופט ד"ר אשר גרוניס, שר המשפטים, פרופ' יעקב נאמן, יו"ר ועדת ההתמחות, עו"ד אורן פרסקי וראשי המחוזות של הלשכה.

קראו עוד בכלכליסט

"מבחינתי, שכל אזרח במדינת ישראל יהיה בעל השכלה משפטית", כך אמר ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד דורון ברזילי, בנאום שנשא בטקס. הוא הוסיף כי "הלשכה איננה פועלת ולא תפעל לפי מכסות קבלה" וסייג "אלא שאנחנו מבקשים לקבל את הטובים והראויים ביותר, והשינוי חייב להיות בשערי המקצוע". 

1,248 המוסמכים החדשים הצטרפו ל- 50,894 עורכי הדין הפעילים החברים בלשכה, ובכך מסתכם מספרם הכולל של החברים ב-52,142. המוסמך הצעיר ביותר שקיבל את רישיונו הערב בן 22 והמבוגר ביותר בן 66. כמו כן, שיעור הנשים שיוסמכו בטקס גבוה משיעור הגברים – 664 מוסמכות חדשות (53%) ו- 584 מוסמכים חדשים (47%).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
בזכות הצעירים המחירים נורמליים
אני הייתי בתהליך גירושים הלכתי לעורכי דין ותיקים רצו ממני 150 אלף - כמעט סגרת - פתאום המליצה לי מישהי על עוד צעירה יחסית שעבדה אצל התותחים - רצתה תמורת אותה עבודה 45 אלף - אישתי לקחה את אחד התותחים והיא עשתה ממנו קרקס - בקיצור טוב שהמקצוע הזה לא נשאר של האליטות ע
תומר  |  15.12.12
11.
השימוש הבלתי חוקי בבחינות ההסמכה - בכייה לדורות !
לשכת עורכי הדין מציגה - שימוש בלתי חוקי בבחינות הסמכה, התעלמות מביכה מהוראות הדין ומהלכות שנפסקו ע״י נשיאי בית המשפט העליון. ללשכת עורכי הדין אין כל סמכות להתעלם מהלכות שנפסקו בבית המשפט העליון , לא כגוף מינהלי ולא כגוף ציבורי, שאמור להיות מחנך הדור למשפט וצדק. לשכת עורכי הדין יכולה לקבוע רק את גבולות חומר הבחינה, את סעיפי החוק בהם יש להיבחן לתפיסתה ואת הפסיקה הרלוונטית, אולם מכאן ועד התעלמות מהלכות העליון ארוכה היא הדרך. איזה מסר היא מעבירה בכך, ומהי המטרה של מהלך כזה, אם לא להכשיל, שהרי חינוך משפטי אין כאן, נהפוך הוא, הפיכת הלכות העליון לכלי ריק, בעיני הדור הצעיר של עו"ד, היא בכייה לדורות ועל לשכת עורכי הדין לשקול היטב את מעשיה בנדון, שכן עלול הדבר לחזור אליה כחרב פיפיות, וכבר החל מסע של עתירות בשנתיים האחרונות, שסופו מי ישורנו, אז "אל יתהלל חוגר כמפתח", וצניעות מצד לשכת עורכי הדין לא הייתה מזיקה אל מול הלכותיו של העליון
גדי , חיפה  |  15.12.12
10.
תשובה למגיב 4
אני עו"ד - לא משרד גדול - ואני גובה 1000 ש"ח לשעת עבודה. כשאתה מחפש עו"ד ברמה גבוהה, אלו התעריפים שתשלם, ולפעמים הרבה יותר. הבדלי הרמות בתחום גבוהים ממקצועות חופשיים אחרים. אם שילמת 250 ש"ח, אזי או שמדובר בחאפר ברמה נמוכה, או במישהו שנמצא במצוקה. במחירים כאלה לא ניתן להתפרנס בתחום.
סתם אחד  |  14.12.12
9.
הרבה דיבורים של ברזילי ושל קודמו ואפס קבלות בשטח
אני ורבים מחברי מצטערים שהאמנו לו והצבענו לברזילי. הוא לא עשה דבר לעצירת ההצפה ועורכי דין לא ראויים ממשיכים להצטרף באלפים, ממכללות שלמדו משפטים ערב בשבוע (לא שאני משלה עצמי שהמועמדים האחרים היו עושים יותר, אבל בכל זאת, איפה העמידה במילה?).
ברזילי, מה עשית לעצירת ההצפה?  |  14.12.12
לכל התגובות