אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבצע בליצקריג נחשף: התקפת סייבר על עשרות בנקים נמנעה צילום: בלומברג

מבצע בליצקריג נחשף: התקפת סייבר על עשרות בנקים נמנעה

חברת האבטחה מקאפי חשפה תוכנית של פושעי סייבר רוסים לתקוף עשרות בנקים בארה"ב ולגנוב מיליוני דולרים על ידי התקפת סייבר מתואמת עם מאות האקרים

15.12.2012, 12:14 | רפאל קאהאן

פושעי סייבר רוסים תיכננו לתקוף באופן מתואם עשרות בנקים ברחבי ארה"ב, המבצע המדובר נחשב כשוד הסייבר הגדול ביותר שתוכנן אי-פעם. בין הבנקים שסומנו כמטרה נמנים צ'ייס, סיטיבנק, וול'ס פארגו ואפילו אתר פייפאל שהינו חברת בת של ענקית הקמעונאות המקוונת איביי. כך על פי דיווח של אתר CNN.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח של חברת מקאפי, חטיבת האבטחה של אינטל, הממצאים הראשונים התבססו על גילויים של RSA, חטיבת האבטחה של ענקית האחסון EMC.

המבצע שכונה בליצקריג, התגלה לאחר שהפושעים ערכו "ניסוי כלים" על יותר מ-300 חשבונות בנק. המבצע היה אמור להתבצע באביב, 2013, כך הוערך על ידי חברת מקאפי.

ה"מפקדים" של המבצע הם זוג פושעי סייבר רוסים עם קשרים במאפיה הרוסית אשר אחד מהם ידוע כאחד מפושעי הסייבר המסוכנים וכינויו "NSD". הפושעים ניסו לגייס באופן נרחב האקרים בתמורה לאחוזים מהשלל הסופי.

ההאקרים שגויסו היו אמורים להדביק אלפי מחשבים של משתמשים בנוזקה טרויאנית אשר הייתה מעבירה לפושעים פרטי גישה וסיסמאות לחשבונות הבנקים. המבצע התגלה לאחר שבנקים אמריקאיים גילו ניסיונות גישה רבים לחשבונותיהם ממחשבים לא מוכרים הנמצאים מעבר לים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות