אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחן ראשון לתיקון 20: המענקים של מנכ"לי בראק אן וי יובאו לאישור האסיפה צילום: בלומברג

מבחן ראשון לתיקון 20: המענקים של מנכ"לי בראק אן וי יובאו לאישור האסיפה

המענקים לאופיר רחמים וגל טננבאום, יחד עם תנאי העסקתו של מנכ"ל החברה הבת הזרה, יובאו לאישור לפי רוב מיוחד באסיפה שתכונס

15.12.2012, 19:34 | אסף גילעם

חברת הנדל"ן המניב בראק אן ויתנסה לאשר למנהלי מענקים לשנת 2012, לראשונה מאז כניסת תיקון 20 לחוק החברות, המגביל את שכר הבכירים.

בתחילת השנה זכו המנכ"לים המשותפים, אופיר רחמים וגל טננבאום, לשידרוג של 35% בשכרם ומענקים בהיקף ארבע משכורות לשנת 2011. בסוף השבוע דיווחה החברה כי היא רוצה להעניק לטננבאום ורחמים מענקים גם לביצועיהם בשנה החולפת, אך הפעם יצטרכו השנים לקבל את אישורם של בעלי אחזקות המיעוט חברה.

טננבאום ורחמים נהנים כיום משכר נטו של 83 אלף שקל ובעלות שכר כוללת של 116 אלף שקל - לכל אחד. לפי הודעת החברה, ועדת התגמול החדשה שגיבשה בהתאם לתיקון החוק החדש, ואשר כוללת את שני הדירקטורים החיצוניים של החברה, מרטין לואיס וג'וסט שאאב, יחד עם הדירקטור הבלתי תלוי רוברט ישראל, אישרה את תוכנית המענקים החדשה של החברה, הכוללת מענקים בגובה 4 משכורות אחרונות לרחמים וטננבאום – 332 אלף שקל לאדם.

בנימוקי הדירקטוריון למענקים מציינים כי הענקת המענקים נובעת מתרומתו של כל אחד מהשניים "להשגת יעדי החברה ולשארת רווחיה", אך מדגישים כי המענקים השנתיים נקבעים שלא בהתאם לנוסחה שנקבעה מראש אלא על פי "בחינת האורגנים המוסמכים" את תרומתם המנכ"לים המשותפים להשגת יעדי החברה.

בנוסף, אישרה ועדת התגמול של בראק אן וי את עדכון תנאי התקשרות החברה עם הדירקטור ומנכ"ל חברת הבת בראק בטא בי.וי (83%), אולריך טפה. טפה האחראי על פיתוח פרויקט החברה בדיסלדורף. לפי ההצעה יעלה שכרו ב-10,000 שקל (2,500 יורו), כך שעלות העסקתו תעמוד על 88.75 אלף שקל בחודש (17.75 אלף יורו). בנוסף מבקשת החברה לאשר לטפה הלוואות מהחברה מעת לעת, שלא יעלו על מחצית מגובה אחזקותיו בחברה. לטפה כיום 29 אלף אופציות לא סחירות שכנגדן יוכל לקבל הלוואות.

לבסוף אישרה ועדת התגמול של בראק אן וי מענקים בהיקף של 585 אלף שקל (117 אלף יורו) לארבעה עובדים בכירים נוספים (מנהל המחלקה הכלכלית, סמנכ"ל התפעול, סמנכ"ל הכספים והחשב). הארבעה, שבניהם סמנכ"לים אינם מצריכים את אישור האסיפה לפי התיקון לחוק, במידה ותנאי העסקת והמענקים שבכוונת החברה להעניק להם הינם בהתאם למדיניות התגמול של החברה כפי שאושרה באסיפה הכללית.

לפי התיקון, כל חברה צריכה תוך תשעה חודשים להביא לאישור האסיפה הכללית לאישור ברוב מיוחד את מדיניות התגמול שלה. עד שלא תעשה זאת - כל התקשרות, כולל עם סמנכ"לים, תצטרך לעבור דרך האסיפה. כך שהחלטתה של בראק אן וי היא גבולית - מצד אחד, ההתקשרות הכללית עם הסמנכ"לים עדיין בתוקף, כך שאין צורך להביא אותה לאישור האסיפה. מצד שני, מכיוון שמדובר במענקים מיוחדים, שאינם חלק מהסכמי העסקתם, ייתכן והרשות תדרוש כי האסיפה תאשר גם אותם. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות