אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוחי דנקנר מוותר על התרומות: מקפיא את קרן אי.די.בי לקהילה צילום: צביקה טישלר

בלעדי לכלכליסט

נוחי דנקנר מוותר על התרומות: מקפיא את קרן אי.די.בי לקהילה

עובדי הקרן פוטרו או התפטרו מלבד המנהל רמי מרדור שיפעל מעתה בהתנדבות. בינתיים מתפתח עימות בקרב מחזיקי האג"ח: נציגות אי.די.בי פתוח טענה בפני נציגות אי.די.בי אחזקות כי ההחלטה לנטרל את הצבעת פסגות פעלה לטובת החברה

16.12.2012, 06:59 | גולן חזני

פעילותה השוטפת של קרן אי.די.בי לקהילה הופסקה בימים האחרונים, עובדיה התפטרו או פוטרו, ורק מנהל הקרן רמי מרדור ימשיך לפעול בהתנדבות לביצוע ההתחייבויות הקיימות של הקרן, כך נודע ל"כלכליסט". עלות שכרו של מרדור עד כה עמדה על 1.2 מיליון שקל בשנה. 

קראו עוד בכלכליסט

אי.די.בי למען הקהילה היא הקרן הפילנתרופית שהקימה אי.די.ביכדי לרכז את התרומות של חברות בקבוצה תחת הנהלה אחת. אי.די.בי למען הקהילה תרמה 182 מיליון שקל בשנים 2009–2011, מה שהפך אותה לאחת התורמות הגדולות במשק. המקור לתרומות היו החברות אי.די.בי פתוח, דסק"ש, כור, וכן כלל תעשיות שנמכרה בקיץ ללן בלווטניק. הרקע לסגירה הוא מצבה הפיננסי הקשה של אי.די.בי אחזקות.

מאי.די.בי נמסר בתגובה כי "במסגרת מסע ההתייעלות של הקבוצה הופחתה למינימום הפעילות של קרן אי.די.בי לקהילה, והיא עוסקת רק במחויבויות קודמות של הקרן".

נוחי דנקנר, צילום: גיא אסיאג נוחי דנקנר | צילום: גיא אסיאג נוחי דנקנר, צילום: גיא אסיאג

בינתיים נערכים נאמני האג"ח של אי.די.בי אחזקות לפרסום אופן ההצבעה של הגופים המוסדיים בהצעת ההחלטה לדחיית תשלום הריבית לסדרה ד'. כפי שפורסם ב"כלכליסט", בשבוע שעבר פנתה רשות ני"ע לנאמני האג"ח ודרשה לפרסם את התפלגות ההצבעה על דחיית תשלום הריבית לסדרה ד' תמורת התחייבות של נוחי דנקנר להזרים 180 מיליון שקל מתוך הכסף שאמור איש העסקים אדוארדו אלשטיין להזרים לגנדן, החברה־האם של אי.די.בי אחזקות. פסגות, שהיה המתנגד הגדול היחיד בהצבעה, החליט לפרוש מהנציגות לאחר שהצבעתו נוטרלה בשל טענות לניגוד עניינים לאור השתתפותו בנציגות החברה־הבת, אי.די.בי פתוח.

ההחלטה על נטרול הצבעת פסגות עוררה זעם בקרב נציגות אי.די.בי פתוח, ול"כלכליסט" נודע כי גיא גיסין, היועץ המשפטי של הנציגות, יצר קשר עם היועצים המשפטיים של בעלי אג"ח אי.די.בי אחזקות, קבל על ההחלטה וטען כי היא נוטה לטובת אי.די.בי אחזקות. בנציגות אי.די.בי אחזקות דחו את הטענות ואמרו כי בשיחות סגורות הבהיר דנקנר שההון היחיד שיוכל להיות מושקע בחברה כרגע הוא ההון שמזרים אלשטיין, וכי הם קיבלו את ההחלטה הנכונה לאור המצב.

הנאמנים נאלצים ליישם הנחיה חדשה של רשות ני"ע, אך גורמים מוסדיים מתחו ביקורת על עמדת הרשות וטענו כי היא עלולה להשיג אפקט שלילי מאחר שהחברה תדע מי התנהל נגדה ובמקרים מסוימים תוכל להפעיל לחצים על אותו גוף. בנוסף עלול הצעד לגרור תביעות של עמיתים נגד גופים מוסדיים על אופן הצבעותיהם באסיפות. ככל הידוע, במשרד הממונה על שוק הביטוח ושוק ההון מסתייגים מצעד שכזה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
סוף סוף הבין שלא מגיע לעם הזה כלום.
היום זה יום כל כך שמח בשבילי. ארץ אוכלת יושביה. צמאה לדם. אדון דנקנר, שמי שלא מבין - תרומה של קרוב ל200 מליון ש"ח אומר שכ 60 מיליון מתוכה היו יכולים להיות משולמים לנוחי והוא למעשה תרם אותם אישית, ובנוסף הוא תורם בפרטי/אישי, ובכלל כל מדיניות התרומות הינה מדיניות שהוצהר עליה מראש ומשקיעים ידעו עליה. לא מגיע לעם הזה כלום. אני בטוח שאף טוקבקיסט לא תרם כלום ורק חכם בלבלבל את המוח ולהכפיש. כנראה שנועדנו לחיות בגולה. עם רשע. תודה נוחי, הצדיק האחרון.
יום שמח  |  16.12.12
לכל התגובות