אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני שהוועד קם, פלאפון הצליחה למצוא עוד 200 עובדים צילום: דמיטרי שבצ'נקו

בדיקת כלכליסט

רגע לפני שהוועד קם, פלאפון הצליחה למצוא עוד 200 עובדים

הניסיונות לאסוף חתימות של שליש מעובדי פלאפון כדי להקים ועד, הפכה את שאלת מספר העובדים לקריטית. אף שאתר החברה מדווח על 4,300 עובדים בשנה שעברה, ומאז פוטרו 150, ההנהלה מדגישה: "יש לנו 4500 עובדים"

16.12.2012, 06:55 | מיקי פלד

בעוד שהוויכוח בין ההסתדרות לפלאפון בשאלת קיומו של ועד עובדים לגיטימי בחברה נמשך, בדיקת "כלכליסט" מעלה שאלות בדבר מספר העובדים בחברה, שלו טוענת הנהלת פלאפון. 

קראו עוד בכלכליסט

הפגנה של עובדי פלאפון , צילום: גבי ברנשטיין הפגנה של עובדי פלאפון | צילום: גבי ברנשטיין הפגנה של עובדי פלאפון , צילום: גבי ברנשטיין

בשבועיים האחרונים החלה החברה להדגיש בהודעותיה כי מועסקים בה כ־4,500 עובדים, בעוד שבהסתדרות אומרים שמבדיקה שערכו המספר הוא 3,800. הוויכוח רחוק מלהיות רק עניין טכני. חוק הסכמים קיבוציים קובע כי כדי להקים ועד עובדים יציג במקום עבודה מסוים, על ארגון העובדים - לרוב ההסתדרות - להשיג את חתימותיהם של לפחות שליש מהעובדים. לכן, השאלה בדבר כמות העובדים היא קריטית לשאלה אם קיים ועד עובדים בחברה או לא, ועל כך בדיוק מערים הוויכוח בין ההסתדרות לפלאפון.

על פי פרופיל החברה המעודכן ל־2011 ומופיע באתר שלה, היא מעסיקה 4,300 עובדים. לדברי גורמים בשוק התקשורת שנחשפו למספר העובדים בחברה בעת גל הפיטורים בשנה שעברה, מצבת העובדים אכן עומדת על המספר זה. מספר זה גם מופיע בדיווחים בעיתונות הנוגעים לחברה ב־2011. בדו"ח הכספי של בזק באותה שנה מצוין כי בפלאפון בסך הכל 4,041 משרות. מספר זה אינו חופף למספר העובדים כיוון שאינו לוקח בחשבון עובד במשרה חלקית, אך הוא עדיין מראה על ירידה במספר המשרות מבשנים קודמות.

על פניו, אפשרי שפלאפון הגדילה השנה באופן משמעותי את מצבת העובדים שלה, במיוחד את מספר העובדים המועסקים במשרה חלקית. אולם תמוה שהחברה עשתה זאת כשבמקביל הודיעה ביוני האחרון על פיטורים של כ־150 עובדים. פרסומים בכלי התקשורת מאותו הזמן דיווחו על כך שמצבת העובדים של החברה עמדה על 3,800 לאחר הפיטורים, מספר דומה לזה שלו טוענת ההסתדרות.

לפני כמה חודשים הודיעה ההסתדרות כי הגישה לפלאפון 1,370 טפסים של עובדים בחברה, כלומר מעט יותר משליש, אם אכן מצבת העובדים עומדת על 3,800. לדברי מנהלי פלאפון לאחר בדיקת הטפסים מספר המצטרפים נמוך בהרבה, ולכן אין להסתדרות השליש הדרוש.

בינתיים, היום צפויה השביתה בחברה להיכנס לשבוע השני שלה, כאשר העיצומים עשויים להחריף. הדעות חלוקות גם לגבי מספר השובתים, כאשר לדברי הוועד מספר השובתים עולה על 400 ולטענת החברה שובתים רק 250 עובדים.

מפלאפון נמסר כי "נכון להיום, בפלאפון יש 4,500 עובדים". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות