אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובד באפל ישראל: "פוטרתי כדי שלא אממש אופציות" צילום: אי פי איי

עובד באפל ישראל: "פוטרתי כדי שלא אממש אופציות"

העובד טוען כי גויס בעזרת פיתוי האופציות ואפשרות האקזיט ופוטר בטענה כוזבת, זמן קצר לפני מועד המימוש

16.12.2012, 07:01 | אסף גלעד

עובד לשעבר בחברת אנוביט מהרצליה, מפתחת שבבי הפלאש שנרכשה בינואר 2012 בידי אפל תמורת 390 מיליון דולר, תובע את שתי החברות על פיטורים שלא כדין. העובד תובע משתי החברות סכום של 120 אלף שקל על כך שפוטר זמן קצר לפני פקיעת האופציות שלו בחברה, וכן על כך שקיבל שימוע חלקי בלבד. בנוסף תובע העובד את האופציות שהיה אמור לקבל בתום ארבע שנות עבודה, סכום שיכול להגיע לטענתו לכ־800–900 אלף שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

התובע החל את עבודתו באנוביט באוגוסט 2011. לדבריו, מנהלי הגיוס של החברה רצו לגייסו ממשרתו בחברת פריסקייל, אך מכיוון שאנוביט לא יכלה להציע לו שכר גבוה מזה שהרוויח, הם ניסו לפתות אותו באופציות ובכך שהחברה היא בעלת סיכוי גבוה להימכר או לצאת להנפקה. "בלשון העם, ייאמר כי הוצגו בפניו מצגים סבירים 'לעשות אקזיט' - חלומו של כל עובד הייטק", נכתב בכתב התביעה שהוגש ביום חמישי האחרון לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב באמצעות עו"ד רם גמליאל.

משרדי אנוביט בהרצליה, צילום: יריב כץ משרדי אנוביט בהרצליה | צילום: יריב כץ משרדי אנוביט בהרצליה, צילום: יריב כץ

העובד לשעבר הועסק בפרויקט הדגל של אנוביט, שבזכותו נרכשה בסופו של דבר. באפריל השנה, שלושה חודשים אחרי הרכישה וארבעה חודשים לפני מועד מימוש האופציות, הוא זומן לשימוע. בשימוע נאמר לו שמאחר שהוא מרוויח שכר גבוה, ציפו ממנו להפוך לראש צוות. התובע טוען כי לא ניתנה לו הזדמנות להוביל צוות או לקחת אחריות, וכי החלטת החברה לפטרו התקבלה טרם השימוע.

 

לא מנהל? אין אופציות

לדברי העובד, הצידוק שבו השתמשה החברה כאילו משכורתו גבוהה מדי עבור עובד שאינו מנהל צוות, הוא כסות לשלילת זכויותיו ולעובדה כי הפרויקט שבו עבד הסתיים. עוד הוא טוען כי אפל ואנוביט התנהלו בחוסר תום לב כשפיטרו אותו זמן קצר לפני מועד מימוש האופציות. כיום התובע מחזיק בכתבי אופציות מאנוביט ומאפל. לטענתו, אלמלא האופציות שקיבל והמצגים שהוצגו במטרה לגייסו, לא היה עוזב מלכתחילה את חברת פריסקייל.

פריסקייל אמנם פתחה בגל פיטורים עמוק לפני כחודש, אך העובד לשעבר טען בפני 'כלכליסט' כי לו היה נשאר בפריסקייל ואף מפוטר ממנה, היה זוכה לתשע משכורות, וכן לפיצויים שראויים לאדם שעבד שמונה שנים בחברה.

"המגמה לפיה חברות ישראליות מתייחסות לאופציות של עובדים כאל בונוס ולא כחלק מחבילת השכר היא תופעה מדאיגה", אומר עורך דינו של העובד, רם גמליאל. "הגישה שרווחת בישראל היא שעובד מקבל את האופציות כבונוס, אבל זה לא המצב: עובדים לא מסכנים את מקום עבודתם היציב כדי לעבוד בסטארט-אפ אלא בשביל להתחלק בסיכוי לתגמול גבוה יותר בעת אקזיט. אני רואה תופעה מדאיגה לפיה חברות ישראליות מפטרות עובדים רגע לפני מימוש האופציות, והן מרוויחות פעמיים, כי האופציות חוזרות למאגר הכללי שלהן בחברה, ויכולות לעמוד עבור עובדים אחרים".

 

תגובות אפל ועורכי דינה לא התקבלו. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

45 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

44.
מגיב 39 מקנא בשכנים שלנו
אלעזר היקר, (הידוע כם בכינוי מגיב 39), יש לך תמונת מצב מוטעית על העולם בו אתה חיי, ותרומת "ההי טקיסטים" לעולם זה. נכון שלעבוד אדמה זה חשוב, אבל תחשוב איפה היינו אם זה כל מה שהיינו עושים. אתה אפילו לא צריך לחשוב על זה קשה: רק תסתכל על שכנינו העניים (ממצריים, ירדן, שטחים, סוריה וכו') שחלקם רעבים כל יום ללחם.שים לב אלעזר: הכלכלה שלהם מבוססת על עבודת אדמה. תעשיית ההי טק תורמת המון במישור הכלכלי ו"ההון האנושי" במדינה. לא אומר שכולם שם מלאכים, אבל רובם אנשים שעובדים מאוד קשה לפרנסתם, ורובם אנשים הגונים בדיוק כמו השכן שלך שמגדל ענבים. את השכן שלך אתה מכיר, את מי שלא חיי בבועה שלך אתה לא.
אייזיק , ירושלים  |  18.12.12
43.
גם אני התפטרתי מהחברה הזאת
אני רוצה לחזק את מגיב מספר 22. גם אני לא יכולתי לקום בבקרים לעבוד שם. הייתי מנהל עם זכויות וותק, מראשוני אנוביט. לעבודתי הייתה משמעות בהצלחת החברה. לצערי ראיתי כיצד מידרדרת החברה מטה. לעבוד באפל זה המון כסף במניות ובאופציות. כסף שלא באמת תזכו לראות... העבודה עצמה לא מאתגרת. הטכנולוגיות לא מתקדמות, הביורוקרטיה רבה, זכויות עובדים לא תמיד מקוימות ואנשים עוסקים בעיקר בשער המנייה היומי, ובכמה ה"חברים" מרוויחים. באווירה כזו לעובדים יש המון זמן לשטויות, מאבקים ואינטריגות וחבל כי חלקם באמת באו כאנשים מוכשרים וישרים שרוצים לעבוד. ראיתי לא מעט אנשים משתנים לרעה בעקבות התרבות הזו. כשהתפטרתי מצאתי מיד עבודה טובה יותר ולמרות שכסף לא היה השיקול שלי לעזוב כיום משכורתי אמיתית וגבוהה בהרבה. אני היום ממליץ לא ללכת לעבוד שם. נקודה. בהצלחה לכולם.
17.12.12
42.
למי שטוען שהעובד עבד שם רק 8 חודשים
שימו לב. העובד התחיל לעבוד באוגוסט 2011. כלומר HR באנוביט ידעו כבר על הרכישה בפועל למרות שלא פורסמה. זהו חוסר תום לה במשא ומתן מול מועמד למשרה שאח"כ הפך עובד החברה. וזה לא חוקי. אם אפל השאירו את הHR של אנוביט על כנו - יש לעובד בסיס לתביעה בלי קשר לוותק שלו. הסכמי עבודה בע"פ מחייבים כמו בכתב ואפל היא לא מעל החוק.
17.12.12
לכל התגובות