אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבצע עמוד עשן

מבצע עמוד עשן

בחצי הכדור השני חם עכשיו, בעיקר בתחרות חריכת הצמיגים - אחד הענפים שבהם יתחרו בתחילת ינואר אלפי חובבי שיפורים מוטוריים בקרחנת המכוניות הגדולה והרעשנית של אוסטרליה

16.12.2012, 10:33 | רועי קורן
ישנם אנשים שאף פעם לא מרוצים ממה שיש להם. האנשים הללו יתגעגעו לסטייק עסיסי בערב גבינות ויין, ולהפך. הם ישתוקקו לחופשה בהודו כשהם צועדים במסעות קניות בשדרה החמישית בניו יורק ויחלמו על חופי סיני בעודם לוגמים קוקטייל בפוקט. בדיוק עבור אותם אנשים נוצר הכדור שעליו אנו חיים. כמה טוב שיש לו שני חצאים - צפוני ודרומי. כמה טוב שאפשר, במחיר כרטיס טיסה, להימלט מהקור של ינואר אל החום של ינואר. אז נכון שמדובר ב־20 ומשהו שעות באוויר ונכון גם שכרטיס טיסה הוא לא בדיוק מצרך שווה לכל נפש, אבל לפחות במקרה שלנו זה שווה. ביג טיים.

כי בין 3 ל־6 בינואר יגיעו יותר מ־100 אלף איש אל הקיץ של ינואר בקנברה, אוסטרליה, כדי לצפות בתת־זן מיוחד של האנשים שאף פעם לא מרוצים ממה שיש להם. התת־זן הזה התפתח אבולוציונית בכיוונים המוטוריים דווקא. האירוע השנתי שלשמו יגיעו אל היבשת הדרומית נושא את השם Summernats. אין מדובר בשגיאת כתיב ואין הכוונה ל־Summernuts ("מטורפי הקיץ", בתרגום חופשי, אם כי גם זה נכון), אלא בקיצור של Summer Nationals. זהו ככל הנראה האירוע המוטורי הגדול ביותר בלוח השנה האוסטרלי, ולבטח הצבעוני מכולם.

בקערת הסלט המוטורי הזה יתערבבו יחד תצוגות של שיפורי מכוניות בצורת מנועים מוגדשי טורבו הפורצים ממכסי המנועים, תהלוכות של מכוניות שעברו דפורמציה ביד אמן הן מבחינה עיצובית והן מבחינה מכנית, אמני קעקוע, הופעות רוק, אלפי ליטרים של בירה וסרטי מכוניות ונהיגה סביב השעון. אבל כל זה הוא רק התפאורה. המנה העיקרית בארוחה הזאת היא שתי התחרויות שבגללן התכנסנו כאן, הנושאות את השמות מעוררי היראה Burnout Masters ו־Horsepower Heroes. מדובר בשתי תחרויות שניחנו בשילוב של אוויליות, ילדותיות וחוסר היגיון מאיפה שלא תסתכלו על זה. מכירים סיבות יותר טובות לקיום אירוע כלשהו?

Burnout Masters. צלחת של עשן סביב הרכב Burnout Masters. צלחת של עשן סביב הרכב Burnout Masters. צלחת של עשן סביב הרכב

התרומה למין האנושי של Burnout Masters מסתכמת בענני עשן צבעוני המיתמרים אל על לקול צמיגים הטוחנים את עצמם למוות על האספלט, ובשאגות הקהל המשולהב יותר ויותר ככל שענני העשן סמיכים וגבוהים יותר. האפקט המשלהב

הזה מושג על ידי לחיצה בלתי פוסקת על דוושת הגז ושימוש בבלם היד כשהמכונית נשארת במקום. המהדרין נוהגים לבצע את הפעלול תוך שהם גורמים למכונית לנוע סביב עצמה במעגל, ויוצרים "צלחת" של עשן סביב הרכב, ששוועת צמיגיו עולה השמימה. התחרות השנייה והאידיוטית לא פחות, מטרתה לברר איזה מנוע מפיק יותר כוחות סוס. המוטציות עולות על מתקן גלילים המוכר לכולנו ממכוני הרישוי, ונותנות בראש.

קשה להאמין כמה סוסים מסתתרים מתחת למכסי המנועים בקנברה. רבות מהיצירות הללו מפיקות יותר מ־1,000 כוחות סוס, כשהמנועים נמתחים עד קצה גבול היכולת ומוחים על מר גורלם בצווחות מחרישות אזניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות