אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות בענף הליסינג: התייקרות כבר בינואר הקרוב

הערכות בענף הליסינג: התייקרות כבר בינואר הקרוב

גורמים בענף מעריכים כי עסקאות הליסינג יתייקרו ב-200 שקל לחודש בעקבות הירידה בנפח הפעילות בתחום

16.12.2012, 13:34 | תומר הדר

מחירה של עסקת ליסינג יעלה בכ-200 שקל בחודש בתחילת ינואר - כך מעריכים גורמים בענף הליסינג.  

קראו עוד בכלכליסט

כיום מחירי עסקאות ליסינג על מכוניות משפחתיות כדוגמת מאזדה 3 ויונדאי I35 עומדים על כ-2,300 שקל בחודש ברוב חברות הליסינג, אך להערכת גורמים בענף צפויים המחירים לעמוד על כ-2,500 שקל בחודש מינואר הקרוב.

יונדאי I35 יונדאי I35 יונדאי I35

"שוק הליסינג הישראלי נמצא במגמת כיווץ וצפוי להתכווץ עוד במהלך השנה הבאה", מסביר גורם בכיר בענף: "לאור הקיצוץ בנפח הפעילות חברות הליסינג מצויות זה מספר שנים במלחמה קשה על כל לוח, מה שמתבטא היטב במחירי הליסינג, אך בשנה הבאה חברות לא יוכלו עוד להמשיך ולהחזיק את מחיריהן של העסקאות".

התייקרות עסקאות הליסינג אינה הגזרה היחידה שצפויה ליפול על ראשיהם של מחזיקי הרכבים הצמודים: במהלך ינואר הקרוב צפויים מחיריהן של רוב המכוניות המשווקות בישראל לעלות, ועיקר נטל ההתייקרות יורגש בשוק המכוניות המשפחתיות. על פי הערכות בענף הרכב, שיעור ההתייקרות ינוע בין 2,000 ל-5,000 שקל, בהתאם לרכב ולמטבע שבו נעשית העסקה. שווי השימוש לרכב צמוד יעלה גם כן בהתאם: השווי מחושב לפי 2.48% מערכה של המכונית, והתייקרות של כ-4,000 שקל תעלה את שווי השימוש של מכונית בכ-100 שקל.

מי שיסגור עסקת ליסינג לפני תחילת השנה הבאה "ירוויח" את שווי השימוש הנמוך ואת עסקאות הליסינג בתעריפי 2012. עם זאת, בשנים כתיקונן חברות הליסינג ממהרות להצטייד במהלך נובמבר ודצמבר במכוניות חדשות - לשחרור לשוק בינואר ופברואר. השנה, בגלל חוסר ודאות בנוגע למיסוי הירוק (שלעת עתה נדחה למהלך המחצית הראשונה של השנה הבאה), לא הצטיידו החברות ברכבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות