אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוזמה להקמת "סופר-ליגה" ברוסיה, אוקראינה והמדינות השכנות צילום: איי אף פי

יוזמה להקמת "סופר-ליגה" ברוסיה, אוקראינה והמדינות השכנות

התוכנית, אותה מובילים המועדונים הגדולים ברוסיה, זוכה לתמיכה מצד הממשלה ואופ"א. יש גם ספונסרית אפשרית: גזפרום

16.12.2012, 17:40 | סוכנויות הידיעות

מועדוני הכדורגל המובילים של רוסיה מקדמים התוכניות שלהם להקמת "סופר-ליגה", הכוללת גם נבחרות ממדינות שכנות. המועדונים הודיעו שמשחקי הליגה החדשה עשויים להתחיל כבר ב-2014-2013 ושהיוזמה זוכה לתמיכתו של אופ"א.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת המועדונים ערכה ביום חמישי מפגש במוסקבה בהשתתפות נשיא מועדון הכדורגל צסק"א מוסקבה, יבגני גינר. בפגישה טענו שיש צורך בהקמת סופר-ליגה על מנת להגדיל הכנסות ולאפשר למועדונים לעמוד בחוקי הפייר פליי הפיננסי של אופ"א.

צסק"א נגד זניט. סוכנות הידיעות RIA Novosti מדווחת שהיוזמה זוכה גם לתמיכתן של מועדון זניט סנט פטרסבורג, של מועדון אנג צסק"א נגד זניט. סוכנות הידיעות RIA Novosti מדווחת שהיוזמה זוכה גם לתמיכתן של מועדון זניט סנט פטרסבורג, של מועדון אנג'י מחצ'קלה, ושל ליגת העל הרוסית (RPL). | צילום: אי פי איי צסק"א נגד זניט. סוכנות הידיעות RIA Novosti מדווחת שהיוזמה זוכה גם לתמיכתן של מועדון זניט סנט פטרסבורג, של מועדון אנג

סוכנות הידיעות RIA Novosti מדווחת שהיוזמה זוכה גם לתמיכתם של זניט סנט פטרסבורג, אנז'י מחצ'קלה וליגת העל הרוסית (RPL). גינר אמר שאופ"א "הודיע שהוא יאפשר את איחודם של האליפויות", והוסיף כי הוא מצפה שהאיגוד, האחראי על הסדרת ענף הכדורגל באירופה, יאפשר למדינות החברות בסופר-ליגה לשמור על מכסת הקבוצות שלהן בליגות האירופיות.

היוזמה לליגה הרוסית החדשה הועלתה על ידי הספונסר העיקרי של זניט, גזפרום - חברת הגז והנפט הגדולה ברוסיה. מאז שהועלתה, זוכה היוזמה לתמוכה מצד ממשלת רוסיה, ליגת-העל של רוסיה ומועדוני הכדורגל במדינה.

בבסיסה תחזיר היוזמה ליושנה את ליגת העל הסובייטית שהתקיימה מ-1931 עד 1991. גינר ציין שהליגה תאפשר למועדוני הכדורגל המובילים של רוסיה להמשיך להשתתף במשחקים באירופה ובה בעת לעמוד בחוקי הפייר פלי הפיננסי של אופ"א. הוא הוסיף כי הסטטוס קוו הנוכחי אינו מאפשר זאת.

"כתנאי להשתתפותם של מועדוני הכדורגל שלנו במשחקי הליגה באירופה, עלינו להבטיח שהיוזמה תזכה להתעניינות בקרב האוהדים, להשתתפותם של ספונסרים ותעורר עניין מצד תחנות הטלביזיה", אמר גינר. "אם המועדונים שלנו לא יהיו מסוגלים לעמוד בדרישות הפייר פלי הפיננסי, תגיע איזו קבוצה המדורגת במקום ה-15 או ה-16, המנהלת בעצמה את הפיננסים שלה והזוכה לתקציב דל מצד בעליה".

עם זאת, היוזמה רחוקה מלזכות בתמיכה גורפת מצד מועדוני הכדורגל ברוסיה. כך למשל, סגן הנשיא של מועדון טרק גרוזני, קיידר אלקאנוב, כינה אותה "תוכנית מטורפת" והוסיף כי פרישה מהליגה הרוסית היא מעשה לא פטריוטי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות