אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיילות בתחתונים ומתקפת זומבים: פרסומות שנאסרו לצפייה ב-2012

דיילות בתחתונים ומתקפת זומבים: פרסומות שנאסרו לצפייה ב-2012

משרדי הפרסום לא מהססים להשתמש במסרים בוטים ובדימויים נועזים כדי לקרוץ ללקוחות. לפעמים הם דווקא גורמים לדחייה מצד הקהל

17.12.2012, 21:47 | סוכנויות הידיעות

תעשיית הפרסום לרוב אינה בוחלת באמצעים ולא פעם מגישה לקהל פרסומות שעובדו היטב בפוטושופ, או פרסומות המעבירות מסרים מגוחכים ואפילו מסוכנים. אתר ביזנס אינסיידר אסף פרסומות שעוררו גלי ביקורת עזה מצד הקהל ובשל כך פרסומם נאסר ב-2012.

1. הפרסומת למשחק טקן 2 נאסרה לאחר שהרשות לתקנים בפרסום בבריטניה גילתה שיוצרת המשחק Twentieth Century Fox הציגה בפרסומת ביקורות כוזבות שהעניקו כביכול למשחק ציון "עשר מתוך עשר".

2. שמונה פרסומות של חברת האופנה האמריקאית אמריקן אפרל נאסרו בשל הנועזות המינית שלהם, והחברה הוזהרה שלא להשתמש בפרסום המנצל נשים והמציג אותם כאובייקט מיני.

אחת המודעות שנאסרו לפרסום אחת המודעות שנאסרו לפרסום אחת המודעות שנאסרו לפרסום

3. באוסטרליה נאסרה פרסומת לחברה לביטוח נסיעות, שבה הוצג איש כבד משקל השוכב מעל איש רזה בעודו מקבל עיסוי ממעסה שעל פניה מבט של גועל. המתנגדים לפרסומת טענו שהיא מעודדת אפליה נגד אנשים בעלי משקל עודף.

המתנגדים טענו שהפרסומת מעודדת אפליה כלפי כבדי משקל המתנגדים טענו שהפרסומת מעודדת אפליה כלפי כבדי משקל המתנגדים טענו שהפרסומת מעודדת אפליה כלפי כבדי משקל

4. פרסומת לחטיף פופצ'יפס בכיכובו של הכוכב אשטון קוצ'ר, המגלם מפיק סרטי בוליווד הודי בשם ראג', נאסרה בשל טענות לשימוש בסטריאוטיפים מעליבים.

אשטון-ראג אשטון-ראג'. נפסל בגלל הסטריאוטיפים אשטון-ראג

5. מקדונלד'ס הצליחה לעורר את חמתם של אוהבי כלבים כאשר שידרה פרסומת רדיו שבה נאמר שללטף כלב פיטבול מסוכן יותר מלנסות את התפריט החדש של מקדונלד'ס. הפרסומת הורדה תוך יממה לאחר גל הביקורות.

אוהבי הכלבים התנגדו אוהבי הכלבים התנגדו אוהבי הכלבים התנגדו

6. חברת התעופה ריינאיר פרסמה בעיתון מודעה המציגה דיילות הלבושות בלבוש תחתון פרובוקטיבי תחת הכותרת – "המחיר לוהט וגם הצוות". המודעה הוסרה לאחר שהמתנגדים גייסו לא פחות מ-11 אלף חתימות נגד המודעה הפרובוקטיבית.

המתנגדים גייסו 11 אלף חתימות המתנגדים גייסו 11 אלף חתימות המתנגדים גייסו 11 אלף חתימות

7. בנורבגיה הוסרה פרסומת טלוויזיה לחנות לציוד ספורט המציגה קבוצה של זומבים תוקפת את תושביה של שכונת פרברים, ואלה מצליחים להדוף את המתקפה באמצעות מחבטי טניס, מקלות גולף ומחבטי בייסבול. הביקורת כינתה את הפרסומת "מטופשת ופרובוקטיבית".

מתקפת הזומבים מתקפת הזומבים מתקפת הזומבים

8. בארה"ב נאסרה לשידור פרסומת לסודה סטרים המראה כיצד בכל פעם שמישהו לוחץ על מכשיר הסודה סטרים, מתפוצצים עשרות בקבוקי קוקה קולה, פפסי קולה ומשקאות אחרים. הרקע לאיסור הוא הטענה שהפרסומת משמיצה חברות מתחרות. אבל המהומה רק גרמה לתפוצה של הפרסומת ברשת, והיא כנראה תשובץ בשידורי הסופר בול בארה"ב.

הביקורת גרמה לתפוצה מוגברת ברשת הביקורת גרמה לתפוצה מוגברת ברשת הביקורת גרמה לתפוצה מוגברת ברשת

9. חברת הדייטים אשלי מדיסון טוענת שהפרסומת שלה לשירותי דייטים, המציגה בעל הבוגד באשתו, נאסרה לשידור בסופר בול. למעשה החברה ממילא לא היתה מצליחה לגייס את עלותה של משבצת שידור בסופר בול.

גם פסילה לפרסום מביאה פרסום גם פסילה לפרסום מביאה פרסום גם פסילה לפרסום מביאה פרסום

10. חברת טיוטה הציגה בבריטניה פרסומת שהכילה סצנות אקשן הדומות לאלו במשחקי וידאו. הפרסומת נאסרה בבריטניה שכן היא "מעודדת נהיגה מסוכנת וחסרת אחריות".

נפסלה בגלל סצנות האקשן נפסלה בגלל סצנות האקשן נפסלה בגלל סצנות האקשן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות