אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלון בוטיק בבאר שבע צילום: ישראל יוסף

מלון בוטיק בבאר שבע

העירייה מכרה לחברת דורות בנגב קרקע בעיר העתיקה ב־3.6 מיליון שקל, שעליה יוקם המלון

18.12.2012, 08:22 | דותן לוי

עיריית באר שבע מכרה קרקע המיועדת למלון בוטיק בעיר העתיקה לחברת דורות בנגב תמורת 3.6 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

מדובר בקרקע ריקה בשטח 1.8 דונמים בפינת הרחובות החלוץ ואנילביץ, שעליה נמצא היום מבנה אשר שימש כמכון המים של העירייה. הקרקע מיועדת להקמת מלון בוטיק בן 4 קומות בשטח כולל של 4,000 מ"ר.

לקרקע הוגשו שלוש הצעות, אך ההפתעה היא בעיקר בהיקפה הכספי של ההצעה הזוכה אשר לדברי גורמים בעירייה גבוהה בעשרות אחוזים מהערכת השמאי. בעקבות זאת אמרו בעירייה כי הם מעודדים מהצלחת המכירה אשר מהווה מבחינתם הבעת אמון בנדל"ן בבאר שבע ובעיקר בעיר העתיקה. לפי התוכנית, החברה הזוכה תבנה קומה ראשונה המיועדת למסחר ותרבות (גלריות אמנות, בתי קפה וכדו') וקומות מלון מעל. כמו כן, היזם יוכל לבקש בנייה תת־קרקעית. הבנייה תותאם לאופי הבנייה בעיר העתיקה, אשר נבנתה בתקופת השלטון העותמני, ובצורה שתאפשר את השתלבות המלון בשימור שעוברת העיר.

בשנים האחרונות מובילה עיריית באר שבע עם משרדי ממשלה, ארגונים ועמותות את פיתוחה של העיר העתיקה, אשר היקף ההשקעה המתוכנן בה צפוי לעמוד על כ־200 מיליון שקל. ההשקעה כוללת בין היתר את חידוש התשתיות, פיתוח עוגני תרבות, אמנות, בילוי ופנאי, רפורמה והוזלת הארנונה, הכנסה של מאות סטודנטים למגורים ברחובותיה וקיום עשרות אירועים בשנה. המלון העתידי ממוקם על ציר מוזיאונים הכולל את מרכז המבקרים הבינלאומי באר אברהם אבינו הנמצא בימים אלה בבנייה, מוזיאון הנגב לאמנות, פארק המדע, מתחם הקטר 70414 (מוזיאון הרכבת הטורקית), תיאטרון הפרינג' החדש ורחוב סמילנסקי, שבו מוקדי הבילוי העיקריים של האזור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות