אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הטבח בסנדי הוק: וולמרט מסירה את רובה הבושמאסטר ממדפיה צילום: בלומברג

בעקבות הטבח בסנדי הוק: וולמרט מסירה את רובה הבושמאסטר ממדפיה

ענקית הקמעונות האמריקאית מוכרת יותר נשק ותחמושת מכל מתחרותיה בארה"ב. על פי ההאפינגטון פוסט, מאז הטבח נרשם זינוק חד במכירות הנשק בארה"ב

18.12.2012, 12:28 | סוכנות הידיעות

ענקית הקמעונות האמריקאית וולמארט הסירה ממדפיה את הרובה מדגם בושמאסטר קראבין M4A3, כך על פי דיווחי ההאפינגטון פוסט. הבושמאסטר הוא רובה סער ממשפחת הרובים שבו השתמש אדם לאנזה לרצוח 26 אנשים, בתוכם 20 ילדים, בעיירה סנדי הוק בארה"ב ביום שישי שעבר. הרשויות לא חשפו את הדגם הספציפי של הרובה שבו השתמש לאנזה.

וולמארט, הרשת הקמעונאית הגדולה בעולם המפעילה 4,602 סניפים ברחבי היבשת, מוכרת יותר נשק ותחמושת מכל מתחרותיה בארה"ב. בשנים האחרונות הרחיבה הרשת את מכירות הנשק ל-1,750 מחנויותיה, אמר דובר הרשת להפינגטון פוסט בתחילת השנה.

רשת וול מארט , צילום: בלומברג רשת וול מארט | צילום: בלומברג רשת וול מארט , צילום: בלומברג

במהלך השנה החולפת עלתה הדרישה לכלי נשק בשל התעניינות גוברת מצד הדור הצעיר ומתוך חשש שעם מינויו החוזר של הנשיא אובמה, הוא יקדם את החקיקה לבקרת כלי נשק במדינה.

חרף המהלך של וולמארט, ישנו זינוק חד במכירות הנשק מאז הטבח, כך על פי ההאפינגטון פוסט.

בעליה של חנות נשק הממוקמת לא רחוק מבית הספר שבו ארע הטבח דיווח שבמהלך סוף השבוע, הרובים "פשוט עפו" מהמדפים ושישנה עלייה בביקוש לרובי סער מסוג הרובה שבו השתמש לאנזה.

בעליה של חנות נשק אחרת בקרוליינה טען שמאז פתח את חנותו לפני ארבע שנים, הרקיעו המכירות בחנותו שחקים לאחר שני אירועים: בחירתו של אובמה לנשיא והטבח בסנדי הוק.

סטטיסטית, לאחר מקרי ירי הזוכים לסקירה נרחבת, מזנקות מכירות הנשק, לפי נתוני ממשלת ארה"ב. מומחים מאמינים שהחרפת ההגבלות על רכישת נשק ואחזקתו לאחר מקרים כאלו גורמת לקונים למהר ולהתחמש בטרם יכנסו ההגבלות לתוקף. אך הזינוק הנוכחי במכירות הוא יוצא דופן בכל קנה מידה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות