אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר: האנג'לים חשובים למימון סטארט-אפים יותר מקרנות ההון סיכון

סקר: האנג'לים חשובים למימון סטארט-אפים יותר מקרנות ההון סיכון

לפי סקר ה-VC Indicator של Deloitte בריטמן אלמגור זהר, האנג'לים הם מקור המימון המרכזי ביותר עבור הסטארט-אפ הישראלי. לפיו, בכירי קהילת ההון סיכון בישראל צופים עתיד מזהיר לתחום אבטחת המידע - ומאמינים קצת פחות בחברות האינטרנט

18.12.2012, 12:59 | מאיר אורבך
מחצית מבכירי קהילת ההון סיכון בישראל מדרגים את האנג'לים כמקור המימון המוביל לחברות סטארט-אפ בישראל, מבחינת מספר עסקאות. כך עולה מסקר ה-VC Indicator לרבעון השלישי של שנת 2012, שערכה פירמת ראיית החשבון והייעוץ Deloitte בריטמן אלמגור זהר, בקרב מנהלים ושותפים בקרנות ההון סיכון בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

מבין הנשאלים, 38% דרגו את קרנות ההון סיכון (Venture Capital) במקום השני ו-8% דרגו את החממות הטכנולוגיות במקום השלישי. עוד עולה מהסקר כי 60% מבכירי הקרנות מאמינים שחברות ישראליות בתחום הניו-מדיה מסוגלות להפוך לשחקניות גלובליות משמעותיות.

"ישראל, שבעבר הובילה בתחומים מסורתיים כדוגמת מוליכים למחצה ופתרונות תוכנה ארגוניים, מציגה יותר ויותר הצלחות מרשימות בעולם הניו-מדיה". אמר רו"ח טל חן, שותף וראש מגזר ההיי-טק ב-Deloitte בריטמן אלמגור זהר. "הצלחות אלו משפיעות על דירוג פלטפורמות המימון שכן הן דורשות השקעות נמוכות יותר. בנוסף, מספרן של קרנות ההון סיכון הצטמצם בשנים האחרונות ואלו הפעילות, גייסו סכומים נמוכים מבעבר".

הסקר גם מצביע על כך שבהשוואה לרבעונים קודמים, אחוז גבוה יותר של בכירי הון סיכון (62%) מאמינים שכמות העסקאות במגזר אבטחת המידע צפוי לעלות באופן משמעותי. במגזר האינטרנט נצפתה ירידה: על אף כי הוא עדיין צומח, ברבעון זה רק 45% מהמשיבים העריכו כי תחול בו עליה משמעותית. זאת, לעומת 65% מהמשיבים ברבעון הקודם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות