אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוקלי ונייקי נלחמות על רורי מקלרוי צילום: רויטרס

אוקלי ונייקי נלחמות על רורי מקלרוי

הגולפאי חתם על הסכם עם נייקי, אך אוקלי טוענת כי יש לה זכות להאריך את החוזה עמו. הסכסוך יכול לעלות לו ב-140 מיליון דולר

18.12.2012, 17:50 | סוכנויות הידיעות

בששת החודשים האחרונים דברים רבים בחייו של הגולפאי רורי מקלרוי מתקדמים במסלול הנכון: הוא מדורג כעת במקום הראשון בדירוג העולמי, זכה ב-PGA טור ובטורניר האירופי, קטף ניצחון בשמונה חבטות (eight-shot) באליפות ה-PGA, וצבר העונה יותר מ-14 מילון דולר בכספי זכייה בטורנירים.

קראו עוד בכלכליסט

מקלרוי. החוזה עם נייקי מוערך ב-200 מיליון דולר, צילום: רויטרס מקלרוי. החוזה עם נייקי מוערך ב-200 מיליון דולר | צילום: רויטרס מקלרוי. החוזה עם נייקי מוערך ב-200 מיליון דולר, צילום: רויטרס

השחקן בן ה-23 נראה בלתי מובס על המגרש. אך מה קורה מחוצה לו? בתחום זה המצב מזהיר פחות – לפחות בכל הקשור למחלקת החסויות. על פי כתבה שהתפרסמה ב-ESPN, מקלרוי חתם על חוזה שמוערך ב-200 מיליון דולר לפחות עם נייקי גולף, ונתבע על ידי יצרנית הבגדים אוקלי בגין הפרת חוזה.

באתר ESPN.com נכתב: "מתביעה שהוגשה בסנטה אנה, קליפורניה, עולה כי אוקלי מנסה לנצל את "זכותה לסירוב ראשון" כדי להגיש הצעה זהה לזו של נייקי, אולם מקלרוי והסוכן שלו, קונור רידג', התעלמו מההצעה הנגדית, ולפיכך הפרו את החוזה עם אוקלי".

בתביעה טוענת אוקלי כי הזכות החוזית שלה לקבלת החסות של מקלרוי לקולקציית המשקפיים ובגדי הספורט יהוו 30% מהחבילה של נייקי. אם אכן החוזה עם נייקי שווה 200 מיליון דולר , פירוש הדבר שאוקלי הציעו 60 מיליון דולר להמשיך את החוזה עם מקלרוי. אף אחד מהמעורבים במחלוקת לא הסכים לאשר את היקף ההצעה של נייקי, והיא מתוארת במסמכים שהוגשו לבי המשפט כהצעה של "_ מיליון דולר".

אוקלי טוענת כעת כי הנזק שמקלרוי גרם לחברה בכך שסירב לחדש את החוזה הוא "לא ניתן לפיצוי", ולפיכך החברה דורשת צו מניעה שלא יאפשר לנייקי ולמקלרוי להשלים את החוזה ביניהם. באוקלי טוענים גם שהחברה הוציאה 300 אלף דולר על צילום המוצרים שמקלרוי היה אמור ללבוש ב-2013.

נראה שאוקלי בהחלט מתייחסת ברצינות לתביעה הזו, אולם קשה לדעת בשלב זה אם היא תצליח להפריד בין נייקי ומקלרוי. עם זאת, בהתחשב בכסף שנייקי מוכנה להשקיע כדי להפוך את מקלרוי לפנים העתידיות של החברה, נראה כי לא תסכים לסגת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות