אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרי אריסון משכה את הערעור נגד רשות המסים

פרסום ראשון

שרי אריסון משכה את הערעור נגד רשות המסים

בעלת השליטה בבנק הפועלים עתרה נגד רשויות המס זאת בשל שווי השומה שנדרשה לשלם על דירת הפאר שרכשה במגדלי G בתל אביב. אמש המליץ השופט לאריסון "לשקול מחדש את עמדתה"

19.12.2012, 10:34 | זוהר שחר לוי
בעלת השליטה בבנק הפועלים, שרי אריסון, משכה הבוקר (ד') את הערעור שהגישה נגד רשויות המס על שווי השומה שעליה לשלם על דירת הפאר שרכשה במגדלי G בתל אביב.

במסמך שהוגש לבית המשפט, באמצעות עוה"ד רחל אלוש ואלישע קסנר ממשרד גולפרב-זליגמן, נכתב: "לאחר בחינת מכלול השיקולים, למרות תשלום המס ביתר ובחינת הזכויות והחובות כאזרחית במדינת ישראל, החליטה אריסון למשוך את הערר".

מגדל G מגדל G מגדל G

אתמול המליץ שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, אלטוביה מגן, לאריסון, "לשקול מחדש את עמדתה" ואפשר לה לעשות כן במשך שבוע. לדבריו, כבר ביולי 2010 ידעה אריסון כי גינדי לא עומדת בהתחייבויותיה. "השומה", אמר, "עמדה להתיישן בפברואר 2011, בין לבין לא פעלה אריסון מול רשויות המס".

בהחלטתו ציין השופט, כי יש להניח כי בתקופה הזו היה קשר בין אריסון לבין גינדי, לרבות באשר להשבת חלק מהסכום ששילמה על הדירה ותשלום נזקי העיכוב במסירה. "מחדלה של גינדי", נכתב, "להשלים את הבנייה בזמן ולמסור הדירה בזמן אינו צריך שיפגע ברופה הציבורית וביציבותה. זהו עניין שבין המוערת לאריסון ולא מן הנמנע כי עודף מס הרכישה ששולם הובא בכלל חשבון בסכום ההחזר שנקבע. מכל מקום על פניו, דומני שבשקילת יציבות הקופה הציבורית בשל עמידה במועדים הקבועים בחוקי המס מול העוול הלכאורי שיגרם לאריסון בשל תשלום מס ביתר, גובר שיקול היציבות". בשל כך הציע השופט מגן כי אריסון תשקול שנית את עמדתה בקשר לניהול ההליך, ולשם כך יש ברשותה שבוע ימים.

כזכור, בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" את הערעור שהגישה אריסון, לאחר שנקלעה לאי הסכמות מול רשות המסים בנוגע לדירת הפאר במגדלי גינדי ברחוב השופטים במרכז ת"א. אריסון שחתמה על חוזה לרכישת דירה מוכנה לאכלוס מול "גינדי החזקות דירות מפוארות בע"מ" בסכום של 56 מיליון שקל, קיבלה לבסוף דירת מעטפת בלבד ושילמה על הדירה רק 51 מיליון שקל. בשל כך, ביקשה אריסון, להפחית את שווי המס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות