אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נייטי קירש מגדיל את אחזקותיו במגל ל-44.4% צילום: אוראל כהן

נייטי קירש מגדיל את אחזקותיו במגל ל-44.4%

בעל המניות הגדול ביותר ביצרנית מערכות הבטחון רכש את מניות משפחת אבן עזרא לפי מחיר של 5 דולרים למניה - פרמיה של 26% על מחיר השוק

19.12.2012, 15:07 | ניר צליק
נייטי קירש, בעל המניות הגדול ביותר במגל, יצרנית מערכות הבטחון, הגדיל את אחזקתו בחברה ל-44.4%. קירש רכש את מניות משפחת אבן עזרא לפי מחיר של 5 דולרים למניה, פרמיה של 26% על מחיר השוק. משפחת אבן עזרא החזיקה ב-7% ממניות מגל. קובי אבן עזרא שימש בעבר כיו"ר דירקטוריון מגל, עד שנת 2008, וחתנו, יזהר דקל, כיהן בעבר כמנכ"ל החברה. אבן עזרא פינה את תפקידו כיו"ר החברה ליעקב פרי לפני ארבע שנים.

קראו עוד בכלכליסט

עם פרישתו מתפקיד היו"ר זכה אבן עזרא להסכם מיוחד שעליו חתם מחליפו, יעקב פרי. הסכם הפרישה אושר על ידי דירקטוריון מגל בינואר 2008, והוא היווה תוספת לתנאי הפרישה של אבן עזרא שנקבעו מבעוד מועד. אבן עזרא זכה בכלי רכב מקבוצת רישוי 7 שיוחלף מעת לעת, בנהג צמוד, בכיסוי כל ההוצאות והמסים הכרוכים ברכב, בהוצאות אש"ל (ללא התייחסות לתקרת ההוצאות), במחשב נייד ובחיבור לאינטרנט. כל ההטבות הללו ניתנו לאבן עזרא למשך כל ימי חייו, כאשר מגל מעריכה שעלותן תסתכם ב-50 אלף דולר בשנה. מלבד זאת, לאבן עזרא ניתן מענק מיוחד של 360 אלף דולר על התחייבות לתקופת אי-תחרות של שלוש שנים.

לנייטי קירש עצמו יש היסטוריה ארוכת שנים במגל, כאשר לפני כשנתיים, כאשר מספר קרנות זרות ניסו להשתלט על החברה, הוא תמך במגל והעניק לה הלוואה בהיקף של 10 מיליון דולר, כאשר אותה הלוואה הוחזרה מאוחר יותר בהנפקת זכויות שערכה מגל. הקרנות שפעלו להדחת הנהלת החברה דאז, בראשותו של יו"ר החברה יעקב פרי, טענו כי ניתן להשיג הלוואה בתנאים עדיפים על אלו שהציע אז נייטי קירש, אולם הנהלת החברה בחרה בסופו של דבר לקבל את ההלוואה מנייטי קירש.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות