אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העסקה נסגרה: בורסת אייס תרכוש את NYSE ב-8.2 מיליארד דולר צילום: בלומברג

העסקה נסגרה: בורסת אייס תרכוש את NYSE ב-8.2 מיליארד דולר

מדובר על פרמיה של 38% על מחיר השוק של הבורסה בניו יורק. בורסת אייס, הפועלת בלונדון ובניו יורק, הוקמה ב-2000 על ידי קבוצה של בנקים וגופים פיננסיים, וניתן לסחור בה בחוזים עתידיים. המיזוג ייצור את בורסת הסחורות הגדולה בעולם

20.12.2012, 15:48 | סוכנויות הידיעות

בורסת אייס (ICE) תרכוש את בורסת NYSE Euronext לפי שווי של 8.2 מיליארד דולר בתשלום המבוסס במזומן ומניות - פרמיה של 38% על מחיר הסגירה אמש.

העסקה מגיעה כשנתיים לאחר שהוגשו שתי הצעות דומות לרכוש את NYSE Euronext. האחת הגיעה מנאסד"ק OMX שהציעה לרכוש את NYSE Euronext בתמורה ל-11 מיליארד דולר, בעוד שההצעה השניה הגיעה ממפעילת הבורסה בגרמניה שהציעה 9.3 מיליארד דולר.

הרקע למיזוג הוא הירידה החדה במחזורי המסחר בבורסות בוול סטריט אשר הפחיתו משמעותית את ההכנסות של הבורסות.

NYSE, צילום: בלומברג NYSE | צילום: בלומברג NYSE, צילום: בלומברג

בורסת אייס הוקמה ב-2000 על ידי קבוצה של בנקים וגופים פיננסים וניתן לסחור שם בחוזים עתידיים, בין השאר, על נפט, גז טבעי וריביות.

המיזוג בין הבורסות עשוי ליצור את בורסת הסחורות הגדולה בעולם לאחר שעד עכשיו הבורסה בשיקגו (CME) היתה הגדולה בעולם שבה היה ניתן לסחור בחוזים עתידיים על סחורות. בבורסה הממוזגת ניתן יהיה לסחור על סחורות חקלאיות, מתכות, מניות, איגרות חוב, ריביות ומדדים.

ג'ף ספרצ'ק (Jeff Sprecher), מנכ"ל ויו"ר אייס אמר לאחר השלמת העסקה כי "אנחנו שמחים להרחיב את פורטפוליו המוצרים ללקוחות הסוחרים שלנו. זוהי עסקה מצויינת לחברה אשר מספקת לנו אפשרויות נוספות לצמיחה בשנים הבאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות