אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תגובת הנאמנים: "אין להפלות את החקלאים לטובה" צילום: אוראל כהן

תגובת הנאמנים: "אין להפלות את החקלאים לטובה"

עו"ד שלמה נס ורו"ח אליעזר שפלר: "ההסדר עם המגדלים, שבמסגרתו ישולמו להם עד 26 מיליון שקל מקופת המפרקים, אושר ברוב מוחץ של יותר מ־90% מהמגדלים וכן אושר בבית המשפט"

20.12.2012, 09:10 | ענת רואה

עו"ד שלמה נס ורו"ח אליעזר שפלר מסרו בתגובה כי "ההסדר עם המגדלים, שבמסגרתו ישולמו להם עד 26 מיליון שקל מקופת המפרקים, אושר ברוב מוחץ של יותר מ־90% מהמגדלים וכן אושר בבית המשפט ב־14 באוקטובר השנה. במסגרת ההסדר, וכפי שאף דרשו הנושים המובטחים, נקבע שגם המגדלים ישתתפו בשכר המפרקים כנגזרת מתקנות שכר הטרחה לגבי הסכום של עד 26 מיליון שקל שיחולק למגדלים, שאם לא כן ייווצר מצב שהם מופלים לטובה לעומת נושים אחרים.

"בכל מקרה, המפרקים יגישו לבית המשפט בקשה נפרדת בעניין פסיקת שכרם, ואין בקביעת שיעור ההשתתפות של המגדלים בשכר המפרקים כדי ליצור כפילות כלשהי בתשלום שכר הטרחה. מובן שבקשת שכר הטרחה לא תכלול סכומים שכבר נגבו ושולם בגינם שכר טרחה, אלא רק סכומים נוספים שנגבו וייגבו לקופת המפרקים, כך שלא תהיה כל כפילות".

הנאמנים מוסיפים ש"הבנקים רואים בהסדר ויתור מסוים על זכויותיהם, שכן הם נושים מובטחים בעלי שעבוד הטוענים שכל הכספים שייכים להם, ומלכתחילה התנגדו לתשלום כלשהו למגדלים בניגוד לעמדת המנהלים המיוחדים שתמכו במגדלים. בהתאם להחלטת בית המשפט מנובמבר 2011 ולעבודה המאומצת שביצעו המפרקים על בסיס החלטת בית המשפט ובמו"מ ארוך שקיימו מול הבנקים, הסכימו הבנקים לביצוע הסדר הפשרה מול המגדלים בהתבסס על העקרונות שקבע בית המשפט.

"יש לזכור כי בתיק אגרקסקו הנושים הרגילים דחו את הצעת ההסדר ולכן התיק מנוהל בהליך פירוק, שבו הבנקים, שהם הנושים המובטחים, אינם אמורים לוותר על מאומה לטובת הנושים האחרים, מה שאין בתיקים שבהם מגובש הסדר הכולל גם ויתור לטובת הנושים האחרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות