אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תפוחי אדמה יעזרו להביא מוקדי WiFi פתוחים למטוסים צילום: אביגיל עוזי

בשולי הרשת

תפוחי אדמה יעזרו להביא מוקדי WiFi פתוחים למטוסים

בקרוב צפויות להשתנות הגדרות השימוש ב-WiFi בטיסות. בואינג מתכננת את הדור הבא של אנטנות ה-WiFi המעופפות ובוחנת את השפעתן על שקי תפוחי אדמה - שמדמים נוסעים

20.12.2012, 18:31 | הראל עילם
יצרנית המטוסים בואינג הכריזה השבוע כי היא החלה לבחון את היכולת של הצי המטוסים שלה להתמודד עם תקשורת WiFi פנימית. הרבה גורמים משפיעים על גלי רדיו בתוך התקשורת בתוך גליל אלומיניום מעופף. כדי לבחון את השפעת הגלים על הנוסעים, בחרה בואינג בתחליף ראוי: שק תפוחי אדמה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דובר החברה אדם טישלר, אדם בוגר ושק תפוחי אדמה מפזרים את גלי התקשורת בצורה כמעט זהה. החברה השתמשה ב-10 טון תפוחי אדמה כדי לדמות כמה מאות נוסעים במטוס ממוצע.

יביא לכם WiFi למטוס. שק תפוחי אדמה, צילום: אביגיל עוזי יביא לכם WiFi למטוס. שק תפוחי אדמה | צילום: אביגיל עוזי יביא לכם WiFi למטוס. שק תפוחי אדמה, צילום: אביגיל עוזי

בדרך זו בואינג יכולה לבדוק את צריכת התקשורת, עוצמת השידור, פיזור הגלים וההשפעה על מערכות המטוס השונות. החברה טוענת כי שינויים קטנים כמו מיקום הנוסעים בחלל המטוס יכולים לגרום לשינויים משמעותיים בתקשורת הפנימית בחלל מתכתי סגור. הקפיצה הטכנולוגית המשמעותית היא מערך החיישנים המתקדם שהחברה השתמשה על מנת לנטר את רמת הקרינה וההפרעה המגנטית בכל מערכת במטוס.

WiFi במטוסים בפריסה נרחבת

באופן משעשע או מזוויע לחלוטין (בהתאם לעמדתכם על משחקי מילים) בואינג קראה לניסוי Synthetic Personnel Using Dielectric Substitution, או SPUDS.היא טוענת כי השימוש בתפוחי אדמה מקצר את תהליך בדיקת התקשורת הפנימית במטוס פי 30, והיא מקווה שבעתיד תוכל להשתמש במידע זה על מנת לשפר את איכות התקשורת שמוצעת לנוסעים.

החדשות הטובות הן שהחברה מתקדמת לקראת פריסה רחבה של תקשורת אינטרנט בתוך המטוסים. הדבר ילווה בשינויי רגולוציה: כיום, נאסר על המשתמשים להפעיל מגוון רחב מאוד של מכשירים בזמן הטיסה. זאת, למרות שאין אינדיקציה לנזק שההפעלה עשויה לגרום למערכות המטוס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות